شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 5 / 1397] شهید مدافع حرم مصطفی نبی‌لو؛
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[29 / 5 / 1397] به روایت آزاده سردار سعید فرجیان‌زاده؛
[29 / 5 / 1397] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی؛

 

کدخبر: 57119
تاریخ انتشار: 25 ارديبهشت 1397 _17:00:27
شهدای مدافع حرم تربیت یافته منابر روحانیت هستند

امام جمعه «زیراب» سوادکوه گفت: هر کجا صدای مظلومی بلند شود، جوانان ما که از منابر روحانیت تربیت شده‌اند به کمک آنان اقدام می‌کنند که مدافعان حرم نمونه برجسته آن‌ها هستند.

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام «محمد‌زمان رضایی» امام جمعه «زیراب» سوادکوه، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در جمع علما و روحانیون اعزامی به حسینیه‌ها و مساجد شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، با اشاره به این‌که هر کجا صدای مظلومی بلند ‌شود، جوانان ما که از منابر روحانیت تربیت‌ شد‌ه‌اند به کمک آنان اقدام می‌کنند که مدافعان حرم نمونه‌ برجسته آن‌‌ها هستند، اظهار داشت: شهادت حضرت علی (ع) در محراب عبادت و بیان پرسش نماز‌خوان‌بودن ایشان توسط مردن آن‌زمان، بیان‌گر تلاش معاویه و اقمار او با استفاده از تبلیغات و پول به منظور انحراف افکار عمومی بود.

وی افزود: در جهان کنونی هم دشمنان اسلام و ایران با هزینه‌های گسترده و تبلیغات فراوان، برای تقویت آسیب‌های مختلف تلاش می‌کنند و تلاش‌های علما و روحانیت هم قابل تقدیر است و ارتباط متخصصین حوزه‌های جامعه‌شناسی و روان‌شناسی و سایر حوزه‌ها با علما به غنای فعالیت‌ها کمک می‌کند.

امام جمعه «زیراب» سوادکوه با بیان اینکه علما و روحانیت، سربازان امام‌زمان (عج) هستند، خاطر‌نشان کرد: پوشیدن لباس روحانیت توفیق عظیمی است که در ادامه فعالیت پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) و خدمت به اسلام و شریعت خاتم پیامبران است.

این مسئول به همراهی ایمان و عمل صالح در آموزه‌های دینی و قرآنی اشاره‌ و اظهار‌ کرد: هر‌کجا در قرآن از ایمان نام‌ برده‌ شد، عمل‌ صالح هم بیان‌ شد که بیان‌گر لزوم التزام عملی ایمان است.

رضایی ترویج ولایت را وظیفه سنگین علما در ماه رمضان ذکر‌ کرد و گفت: قرآن و اهل‌ بیت همواره باید در کنار هم باشند و قرآن بدون اهل‌بیت و اهل‌بیت بدون قرآن باعث مهجور‌ماندن آن می‌شود./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه