شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 5 / 1397] شهید مدافع حرم مصطفی نبی‌لو؛
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[29 / 5 / 1397] به روایت آزاده سردار سعید فرجیان‌زاده؛
[29 / 5 / 1397] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی؛

 

کدخبر: 57087
تاریخ انتشار: 24 ارديبهشت 1397 _11:34:48
کتاب تبعیدی خاطرات رزمنده عباس فلاح منتشر شد

کتاب «تبعیدی» روایتی از خاطرات «عباس فلاح» از رزمندگان دوران دفاع مقدس استان فارس، به همت اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این استان منتشر شد.

تا شهدا؛ کتاب «تبعیدی» نوشته «میثم محمدی»، روایت‌گر خاطرات «عباس فلاح» یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس استان فارس است که توسط انتشارات «شاهچراغ» و با حمایت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به چاپ رسیده است.

در بخشی از این کتاب با عنوان «فقط چند ثانیه با من...» آمده است:

«نوشته‌هایم که تمام می‌شود، حس خوبی دارم. چرا که با آن اطلاعات کم و خاطره‌های مکتوب که در ابتدا به‌عنوان مواد خام اولیه به من تحویل دادند، نمی‌توانستم کاری برای «حاج فلاح» و خاطراتش بکنم. خاطره‌هایی که باگذشت زمان و فراموشی، نکات ریز آن بسیار محدود و کلی شده بودند و تبدیل آن‌ها به زندگی‌نامه، خاطره یا حتی داستان - خاطره، برایم سخت بود. برای همین با «حاج فلاح» دوست‌داشتنی به مصاحبه نشستم.

جلسات مصاحبه کوتاه، اما بسیار ثمربخش بود و حس و حال جدیدی به من دست داد. نهایتاً با مشورت دوستان و «حاج فلاح»، تصمیم به نوشتن داستان - خاطره بر اساس خاطره‌هایش گرفتم؛ و از آن‌جا که مجموعه حاضر «داستان» یا «داستان خاطره» است، ناگزیر بودم تا حدی از ذهن خود برای بازسازی نکات کور خاطرات و بعضی از صحنه‌ها و موقعیت‌ها استفاده کنم. این فضاسازی و بازسازی ذهنی و دخل و تصرف‌ها تنها در جنبه داستانی کار بوده و دخالتی در واقعیت خاطره‌ها ندارد...»./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه