شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 56400
تاریخ انتشار: 2 ارديبهشت 1397 _22:44:29
پنج یار دبستانی روایت عهد و پیمان‌های کودکی تا شهادت

کتاب «پنج یار دبستانی» نوشته اسماعیل جمالی روایت گر عهد و پیمان‌های کودکی تا دوران شهادت است.

تا شهدا؛ کتاب داستانی «پنج یار دبستانی» نوشته «اسماعیل جمالی» جانباز دفاع مقدس در خصوص پنج دوست در یک روستا باهم زندگی می‌کنند و در سطح مالی همه باهم برابر هستند.
از همان کودکی می‌شد آنچه ذهنیت و خمیرمایه‌های آن‌ها را شکل می‌دهد دید.
این پنج‌تن در وقایع زمان انقلاب اسلامی باهم هستند.
از زمان کودکی هم‌پیمان شده‌اند که هرکدام به پست و مکانی رسید دیگران را هم یاد کند.
سرنوشت در دوران بعد هرکدام را به سویی می‌کشد، یک نفر دچار مشکل می‌شود، دو یار دبستانی شهید می‌شوند، یک نفر جانباز 70 درصد شیمیایی و یک نفر دیگر هم که جانباز است، به کارهای کشاورزی و اقتصادی مشغول می‌شود.
تعهداتی که این دوستان به یکدیگر می‌دهند، همچنان در دوران دفاع مقدس پابرجا است.
یاران از همدیگر می‌خواهند که هرکدام شهید شد، شفاعت گر دیگران در محضر خداوند باشد.
اسماعیل جمالی نویسنده دفاع مقدس اهل فارس یکی از این پنج نفر با 70 درصد جانبازی است که روایت زندگی دوستانش را در کتاب پنج یار دبستانی به تصویر می‌کشد.
کتاب پنج یار دبستانی با طرح جلد رؤیا مرتضوی توسط انتشارات یاران شاهد و با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تألیف و با مشارکت شورای اسلامی و شهرداری شهر نوجین چاپ و منتشرشده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه