شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 7 / 1397] همراه با شهدا؛
[25 / 7 / 1397] فردا و پس فردا؛
[26 / 7 / 1397] همراه با شهدا؛
[25 / 7 / 1397] روایت شیدایی شهید حمید سیاهکالی؛
[25 / 7 / 1397] دبیر شورای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار استان:
[26 / 7 / 1397] سردار مرتضی قربانی در یادواره ۱۰ شهید روستای اس ...
[25 / 7 / 1397] عروج پدری آسمانی در همدان؛
کدخبر: 56200
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1397 _15:34:51
پیکر مادر شهید حبیب آشوغ تشییع و خاکسپاری شد

پیکر مرحومه حاجیه خانم «سکینه شاکریان» مادر گران‌قدر شهید «حبیب آشوغ» در شهرستان «فومن» تشییع و خاکسپاری شد.

تا شهدا؛ پیکر مرحومه حاجیه خانم «سکینه شاکریان» مادر گران‌قدر شهید «حبیب آشوغ» صبح امروز (دوشنبه) بر روی دستان مردم شهیدپرور روستای «کلرم» از توابع شهرستان «فومن» تشییع و در جوار فرزندش به خاک سپرده شد.

این مادر شهید والامقام در سن ۷۹ سالگی بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

خاطرنشان می‌شود، پاسدار وظیفه شهید «حبیب آشوغ» فرزند مرحوم «قربانعلی» در یکم تیرماه سال ۱۳۴۵ در روستای «ماکلوان» شهرستان «فومن» متولد شد. دوره‌ کودکی را در کانون گرم خانواده سپری کرد تا اینکه راهی مدرسه شد و تا اخذ مدرک دیپلم در رشته «فرهنگ و ادب به ادامه تحصیل پرداخت.

در زمان خدمت به عنوان پاسدار مشمول از سپاه «فومن» به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و پس از طی مراحل آموزشی، از لشکر ۵۲ قدس گیلان به مناطق جنگی اعزام شد. سال‌های خدمتش مصادف بود با سال‌های پایانی دفاع مقدس که سرانجام در تاریخ سوم مرداد‌ماه سال ۱۳۶۷ در رودخانه «کارون» در محل «دارخویین» به فیض عظیم شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش حدود ۹ روز در آب بود، تا اینکه سرانجام پیدا شد و به زادگاهش منتقل و در گلزار شهدای روستایش به خاک سپرده شد.

بخشی از وصیت‌نامه شهید «حبیب آشوغ»

اگر سعادت نصیب من شد و به شهادت رسیدم، نه‌تنها غم و اندوه به خود راه ندهید، بلکه استوارتر از قبل در مقابل دشمنان بایستید؛ شما‌ ای خواهران عزیزم! زینب‌وار، مصائب را تحمل کنید و فرزندان خویش را برای یاری‌ اسلام، تربیت نمایید./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه