شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 11 / 1397] با حضور مردم قدرشناس قم؛
[27 / 11 / 1397] شهید احمدی؛
[27 / 11 / 1397] مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان؛

 

کدخبر: 54280
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1396 _21:14:19
اعلام جزئیات مراسم تشییع و تدفین پیکرهای مطهر شهدای گمنام کرمان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان از ورود پیکر 16 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در ایام شهادت حضرت زهرا (س) به این استان خبر داد.

به گزارش تا شهدا؛ «محمدمهدی ابوالحسنی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان امروز در جمع خبرنگاران از ورود پیکر 16 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در ایام شهادت حضرت زهرا (س) به این استان خبر داد و اظهار داشت: پیکر مطهر شهدای گمنام ساعت 9 روز شنبه 28 بهمن ماه وارد فرودگاه کرمان شده و بعد از مراسم استقبال پیکر مطهر شهدا به سمت معراج شهدای کرمان مشایعت خودرویی می‌شوند و تا روز 29 بهمن ماه در معراج شهدای کرمان حضور دارند.

ابوالحسنی در ادامه به مکان‌های محل تدفین اشاره کرد و افزود: 9 مکان در استان کرمان میزبان  16 شهید گمنام خواهند بود که پیکرهای مطهر این شهدای بزرگوار درشهرهای خرسند، جوزم و خاتون آباد از توابع شهرستان شهربابک، شهرهای نجف شهر و زید آباد از توابع شهرستان سیرجان و شهر گلشن از توابع شهرستان انار تشیع و تدفین خواهند شد.

ابوالحسنی در ادامه به دانشگاه های میزبان این شهدا اشاره کرد و افزود: پیکر مطهر یک شهید در دانشگاه‌ آزاداسلامی شهر بابک، پیکر مطهر دو شهید بزرگوار در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان و یک شهید در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان انار تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

وی در ادامه به مشخصات شهدای شهرهای خرسند و جوزم از توابع شهرستان شهر بابک اشاره کرد و ادامه داد: پیکرهای مطهر 2شهید شهر خرسند 28 و 19 ساله که مربوط به عملیات رمضان و کربلای 6 و دو شهید در جوزم تشییع و تدفین خواهند شد، مربوط به عملیات رمضان و کربلای 6 که به ترتیب 29 و 25 سال سن دارند.

ابوالحسنی گفت: یکی از 2 شهیدی که در شهر خاتون آباد شهر بابک دفن می شوند، 26 ساله و در عملیات رمضان به شهادت رسیده و شهید دیگر 24 ساله در تک دشمن در منطقه فاو شهید شده است.

این مسئول ادامه داد: پیکرهای مطهر دو شهید بزرگوار نجف شهر سیرجان که متعلق به عملیات رمضان و 23 سال سن دارد و شهید دیگر مربوط به عملیات کربلای 4 و 28 سال سن دارد.

ابوالحسنی تصریح کرد: دو شهید بزرگوار در زیدآباد سیرجان که یک شهید درمنطقه سومار به شهادت رسیده و 23 سال سن دارد و شهید دیگر متعلق به عملیات خیبر که 25 ساله است.

نماینده کمیته جستجوی مفقودین نیروهای مسلح کرمان گفت: مشخصات دوشهید گمنامی که قرار است در شهر گلشن از توابع شهرستان انار دفن شوند مربوط عملیات خیبر که در منطقه مجنون به شهادت رسیده و 24 سال سن دارد و شهید دیگر مربوط به منطقه زبیدات و 18 سال سن دارد.

وی با بیان اینکه دو شهید بزرگواری که در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان تشیع و تدفین خواهند شد یک شهید مربوط به عملیات کربلای 6 و 18 سال سن دارد ادامه داد: شهید دیگر مربوط به عملیات رمضان و 23 ساله است.

این مسئول گفت: پیکر مطهر شهید بزرگواری که قرار است در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان انار تدفین و خاکسپاری شود مربوط به عملیات والفجر 1 و 18 سال سن دارد و در منطقه فکه به شهادت رسیده است.

ابوالحسنی افزود: صبح روز 29 بهمن ماه پیکر مطهر 14 شهید بزرگوار به سمت شهرستان شهربابک و دو شهید به سمت رفسنجان انتقال داده می‌شود که مراسم وداع با شهدا بعد از نماز مغرب و عشاء همان روز به صورت همزمان در این دو شهرستان برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: تشییع و تدفین شهدا در دانشگاه‌های انار، شهر بابک و رفسنجان روز دوشنبه 30 بهمن ماه انجام می‌شود و روز سه‌شنبه یکم اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، پیکر دیگر شهدا در 9 شهر تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

این مسئول در پایان ابراز داشت: تعداد شهدای گمنام تدفین شده در استان کرمان تاکنون در 85 مکان 248 شهید است و با ورود 16 شهید گمنام به استان تعداد این مکان ها به 94 و تعداد شهدا به 264 شهید می‌شود./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه