شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 8 / 1397] استاندار قزوین؛
[23 / 8 / 1397] از هامون تا حلب یادی از مدافع مدافعان حرم ؛
[24 / 8 / 1397] در آخرین روز از کنگره سه هزار شهید استان قزوین؛
کدخبر: 54222
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1396 _10:42:57
جمع‌آوری ۱۷۳ برگ سند از نقش استان مرکزی در انقلاب اسلامی

«علی‌اکبر فراهانی» گفت: نزدیک به ۱۷۳ برگ سند از دوران انقلاب اسلامی و نقش استان مرکزی در آن، توسط مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان جمع‌آوری شده است.

تا شهدا؛ «علی‌اکبر فراهانی» مدیر مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دفاع پرس در اراک، با اشاره به ضرورت جمع‌آوری اسناد و مدارک مربوط به دوران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: از آن‌جایی که دوران شکوهمند انقلاب اسلامی برگی زرین از تاریخ این مرز و بوم است و نزدیک به ۴۰ سال از عمر آن می‌گذرد، ضروری است که اسناد و مدارک این دوران هرچه سریع‌تر جمع‌آوری و در مرکز اسناد نگه‌داری شود.

وی افزود: در واقع یکی از عوامل بسیار مهم در راستای وقوع جنگ تحمیلی و حمله دشمن متجاوز به خاک میهن از بین بردن انقلاب نوپای اسلامی بود.

مدیر مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: به تعبیر دیگر باید گفت که مهم‌ترین عامل در شکل‌گیری جنگ تحمیلی، همبستگی مستکبران جهان به منظور تخریب و از میان برداشتن انقلاب اسلامی بود، از این رو پیوستگی مشخص و عمیقی میان انقلاب و دفاع قدس وجود دارد.

وی تصریح کرد: ۵۶ تن از شهدای والامقام دوران انقلاب اسلامی مربوط به استان مرکزی هستند که اطلاعات ۵۱ تن از آن‌ها در مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی موجود است.

فراهانی با اشاره به تعداد اسناد جمع‌آوری شده از نقش استان مرکزی در انقلاب اسلامی، گفت: نزدیک به ۱۷۳ برگ سند از دوران انقلاب اسلامی و نقش استان مرکزی در آن، توسط مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان جمع‌آوری شده است.

وی ادامه داد: در بحث مربوط به تاریخ شفاهی و تکمیل آن در حوزه انقلاب اسلامی با ۱۴۰ نفر از افرادی که در این حوزه خاطراتی را داشته‌اند مصاحبه انجام شده است.

مدیر مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: در راستای تکمیل آلبوم تصاویر انقلابی استان مرکزی نیز تاکنون نزدیک به ۲۵۲ قطعه عکس جمع‌آوری و در این مرکز نگه‌داری می‌شود./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه