شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 5 / 1397] شهید حسین امینی امشی؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده رجبعلی گلوند؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده محمدعلی نعیمی‌نژاد؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده همدانی؛
[28 / 5 / 1397] به روایت روحانی آزاده علی علیدوست؛
[27 / 5 / 1397] شهیدعطاءالله اسلامی گیسکی؛
[27 / 5 / 1397] مدیر کل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان لرستان؛
[28 / 5 / 1397] آماری از ایثارگری روحانیون رزمنده
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) مطرح کرد؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان؛
[28 / 5 / 1397] برگی از زندگی‌نامه معلم شهید «عبدالرسول قادریان»؛

 

کدخبر: 53115
تاریخ انتشار: 23 دی 1396 _16:16:16
انتشار مقاله شهدای شیمیایی، دنیا را به غفلت خود از جنایات صدام آگاه کرد

«عباس‌علی رضایی» در پیامی، انتشار مقاله حقانیت جانبازان شیمیایی با عنوان «شهدای شیمیایی» در مجله «سایِنس» آمریکا را اقدامی در جهت آگاه سازی دنیا به غفلت هشت سال خود در زمنیه حملات شیمیایی علیه کشور و مردم ایران دانست.

به گزارش تا شهدا؛ به نقل روابط عمومی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران، در پی تلاش‌های پزشک بدون مرز دکتر «سیدناصر عمادی» در زمینه چاپ مقاله «شهدای شیمیایی» در مجله «سایِنس» آمریکا که برای نخستین‌بار حقانیت و مظلومیت شهدا و جانبازان شیمیایی کشورمان در چنین سطحی از ظرفیت رسانه‌ای غرب، بیان کرد، «عباس‌علی رضایی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران پیامی را به شرح ذیل صادر کرد:

جناب آقای دکتر «سیدناصر عمادی» پزشک بدون مرز! تلاش و کوشش جنابعالی که خود نیز از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس هستید، از زمان جنگ تحمیلی به‌عنوان مدافع کشور و پس از آن به‌عنوان محقق و پژوهشگر ایثارگر که لسان ناطق همه آلام جانبازان شیمیایی کشور بوده‌اید و بارها با ارائه مقالات و سخنرانی‌ها در مجامع ملی و بین‌المللی دفاع از حقانیت و مظلومیت جانبازان شیمیایی را با مستندات علمی و اجتماعی به اثبات رساندید تا نام این اسطوره‌های تاریخ دفاع، ایثار و شهادت هرگز به نسیان و فراموشی نرود، اقدامی کم‌نظیر و قابل ستایش است.

اما این‌بار نقش بی‌بدیل جنابعالی که محصول سال‌ها تلاش صادقانه و خالصانه علمی و عملی بوده، آثار نافذش را به نام مقدس و مطهر شهدای شیمیایی در معتبرترین و معروف‌ترین مجله علمی و خبری دنیا آن هم در کشور آمریکا، با صلابت و استوار آشکار کرد.

انتشار مقاله حقانیت جانبازان شیمیایی با عنوان سر مقاله بسیار قابل تأمل «شهدای شیمیایی» نشان داد که جنابعالی با تعصب به صیانت از دین و میهن و با کلام منطق و مستند علم و دانش، دنیا را به غفلت هشت سال حملات شیمیایی علیه کشور و مردم این آب و خاک آگاه کردید.

بدین لحاظ لازم می‌دانیم صمیمانه هم از تعصب و مراتب دین‌داری و میهن‌پرستی جنابعالی و هم از علم و دانش و مدیریت شما که منجر انتشار این مقاله در اثبات حقانیت و مظلومیت جانبازان و شهدای شیمیایی در مجله سایِنس آمریکا شد، مراتب تقدیر، تشکر و سپاس‌گزاری خود را اعلام می‌دارم.

ابزار هدایت به بالای صفحه