شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 8 / 1397] نوری از گیلان که در سوریه تابید؛
[27 / 8 / 1397] کارگردان فیلم خانطومان؛
[27 / 8 / 1397] به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج؛
[27 / 8 / 1397] طی مراسمی با حضور رئیس صندوق توسعه ملی صورت گرفت؛
[27 / 8 / 1397] جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان؛
[27 / 8 / 1397] یادی از شهید محمود جشن مریم از حماسه آفرینان ج ...
[27 / 8 / 1397] روحانی شهید، حجت‌الاسلام والمسلمین شهید دکتر نع ...
[28 / 8 / 1397] مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی کشور در گفت و گو ب ...
کدخبر: 53103
تاریخ انتشار: 23 دی 1396 _10:10:35
تخریب فراموشی

تخریبچی‌های لشکر ۳۳ المهدی (عج) استان فارس در سنگری دیگر، دوباره همدیگر را ملاقات کردند تا به بیان و جمع‌آوری خاطرات خود بپردازند.

تا شهدا؛ پیشکسوتان و رزمندگان لشکر ۳۳ المهدی (عج) استان فارس برای تدوین تاریخ‌نامه یگان‌های خود و ثبت در تاریخ‌نامه دفاع مقدس استان، به همت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس دورهم جمع شدند تا با هم‌اندیشی، گام‌هایی ماندگار در این مسیر بردارند.

رزمندگانی از اقصی‌نقاط استان و حتی استان‌های هم‌جوار که در دوران حماسه باهم در یک سنگر فعالیت می‌کردند، در سنگری دیگر، دوباره همدیگر را ملاقات کردند.

شوخی‌های شیرین با گذشته‌ها، طنز‌های دوران مقدس را به یاد می‌آورد، موسپید کرده‌های آن دوران که حماسه‌ای ماندگار را برای ما به یادگار گذاشته بودند و حرف‌های بسیاری برای گفتن داشتند، با اشک با یکدیگر دیدار کردند.

هرکدام گریزی به گوشه‌ای از تاریخ می‌زدند و رفقای‌شان در این میان یاری‌گر آن‌ها در بیان آن خاطره‌ها می‌شدند.

در این میان آن‌چه مانند بسیاری از جمع‌ها بر زبان‌ها جاری می‌شد، یاد شهدای هم‌سنگر بود، آن‌هایی که نقش بسیاری در دفاع جانانه ملت ایران داشتند.

در این جلسه، مسئول انتشارات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس و مدیر طرح تاریخ‌نامه دفاع مقدس این استان به بیان نظرات خود پرداختند.

خاطرنشان می‌شود، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس باهدف گردآوری و ثبت نقش مردم این استان، اقداماتی را آغاز کرده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها «تاریخ‌نامه دفاع مقدس» در دست انجام است.

ابزار هدایت به بالای صفحه