شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 5 / 1397] شهید حسین امینی امشی؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده رجبعلی گلوند؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده محمدعلی نعیمی‌نژاد؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده همدانی؛
[28 / 5 / 1397] به روایت روحانی آزاده علی علیدوست؛
[27 / 5 / 1397] شهیدعطاءالله اسلامی گیسکی؛
[27 / 5 / 1397] مدیر کل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان لرستان؛
[28 / 5 / 1397] آماری از ایثارگری روحانیون رزمنده
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) مطرح کرد؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان؛
[28 / 5 / 1397] برگی از زندگی‌نامه معلم شهید «عبدالرسول قادریان»؛

 

کدخبر: 53082
تاریخ انتشار: 22 دی 1396 _14:59:52
ای امت قهرمان به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل کمک و ایثار نمایید

شهید عطایی در وصیت‌نامه خود آورده است: «همواره به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل کمک و ایثار نمایید، چنانکه قرآن کریم می‌فرماید: الذین آمنو و جاهدوا کسانی که ایمان آوردند در مسیر الله و با جان‌های خویش ایثار نموده‌اند، در عوض به آن‌ها وعده بهشت می‌دهیم».

تا شهدا؛ شهید «ناصر عطایی» ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام هفت مرداد ۱۳۶۱ طی عملیات بازی دراز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله شهدا و الصدیقین

«یا ایتها النفس المطمننه ارجعی الی ربک راضیة مرضیة فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی»

با درود به رهبر کبیر انقلاب امام خمینی آن مرد بزرگ تاریخ و آن بت شکن قرن و کسی که حیثیت و شرف ملت ما را به خود باز گردانید، و با سلام و درود به شهدای اسلام شهدای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که با خون خویش در جهت حفظ و حراست مملکت اسلامی گامی عظیم برداشتند و این حماسه پرشور و غوغا برانگیز را در تمام جهان برانگیختن.

پیام من به عنوان کوچک‌ترین برادر و یا فرزند شما امت قهرمان، این است که در درجه اول از خداوند با قلبی پاک و خلوص نیت بخواهید که به طول عمر رهبر عظیم‌الشان بیافزاید و سپس در جهت تداوم و پیشبرد انقلاب از هیچ کوششی فروگذار ننمایید. همواره به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل کمک و ایثار نمایید، چنانکه قرآن کریم می‌فرماید: الذین آمنو و جاهدوا. کسانی که ایمان آوردید در مسیرالله با جان‌های خویش ایثار نموده‌اند، در عوض به آن‌ها وعده بهشت می‌دهیم؛ و اکنون مادرم،‌ای مادر محبوب و پر افتخار من، خداوند هر لحظه‌ای از کسی امتحان می‌گیرد، اینک نوبت تو شده که امیدوارم در این امتحان پیروزمندانه و سر بلند درآیی، زیرا که خداوند می‌فرمایند: احسب الناس

مادر مبادا از کشته شدن من غمگین و افسرده گردی اگر می‌خواهی که من هم مثل شهدای دیگر پاک و منزه باشم پس از تو خواهش می‌کنم که امام عزیزمان را دعا کنی و همانند همه مادر‌های شهدا صبور باشی و تو‌ای پدر عزیز همچون حسین قامت استوار و ایمانت به خدا محکم باشد و از اینکه امانت او را به او باز می‌گردانی اندوهناک مباش و برادر‌ها و خواهر‌های گرامیم هرگز قدمی علیه اسلام برنداشته و همواره در سنگر انقلاب اسلامی راست قامت و کوشا باشید و در پایان چند نکته‌ای است که باید تذکر دهم: از کسی طلب ندارم و به کسی هم بدهکار نیستم و خواهان این می‌باشم که هیچ گونه تشریفات از قبیل: حجله و یا علامت برایم برقرار ننمایید. فقط در صورت امکان نماز وحشت و یا مجلس ختم و فاتحه‌خوانی برگزار نمایید. بدین وسیله پدرم را وصی خود قرار می‌دهم.

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته ۱۳۶۱/۳/۲۵»

ابزار هدایت به بالای صفحه