شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 8 / 1397] نوری از گیلان که در سوریه تابید؛
[27 / 8 / 1397] کارگردان فیلم خانطومان؛
[27 / 8 / 1397] به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج؛
[27 / 8 / 1397] طی مراسمی با حضور رئیس صندوق توسعه ملی صورت گرفت؛
[27 / 8 / 1397] جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان؛
[27 / 8 / 1397] یادی از شهید محمود جشن مریم از حماسه آفرینان ج ...
[27 / 8 / 1397] روحانی شهید، حجت‌الاسلام والمسلمین شهید دکتر نع ...
[28 / 8 / 1397] مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی کشور در گفت و گو ب ...
کدخبر: 53078
تاریخ انتشار: 22 دی 1396 _10:42:14
برگزاری یادواره سردار شهید علی اصغر فولادگر در اصفهان

دومین یادواره مهاجر الی الله سردار شهید علی‌اصغر فولادگر در اصفهان برگزار شد.

تا شهدا؛ فاجعه غم‌بار و فراموش نشدنی منا و شهادت هزاران مسلمان مُحرم از جمله 464 حاجی ایرانی، بی‌لیاقتی آل سعود، این شجره‌ خبیثه‌ ملعونه در تصدی و اداره‌ حرمین شریفین بزرگترین عید مسلمانان جهان را به صحنه‌ای تلخ بدل ساخت و امروز با گذشت دو سال از آن فاجعه خون‌بار، شاهد بازخوانی اتفاقات رقم خورده در سرزمین منا هستیم، اتفاقاتی که دست‌های آل سعود خائن به آن آلوده است و روشنگری ابعاد پنهان آن خواسته ولی امر مسلمین جهان بوده است.

در میان جانباختگان فاجعه اسفناک منا نام تعداد زیادی از حاجیان اصفهانی نیز دیده می‌شود که در این بین می‌توان از سردار علی اصغر فولادگر از نیروهای قدیمی و متعهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز نام برد؛ سردار فولادگر از جمله حاجیان جان باخته در فاجعه منا بود که با وجود پیگیری‌های بسیار پیکر مطهر وی مدت‌ها بعد از این رخداد تلخ شناسایی و سرانجام به کشور منتقل شد.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در دومین یادواره مهاجر الی الله سردار شهید علی‌اصغر فولادگر در اصفهان اظهار داشت: شهدای منا دارای ویژگی‌های برجسته‌ای هستند.

وی عاقبت به‌خیری و جان دادن در لباس احرام را دو ویژگی شهدای منا بیان کرد و افزود: توصیه و سفارش شده که چهره حاجی تا 4 ماه دارای نور است پس پیشانی آن‌ها را ببوسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری برگزاری جلسات برای گذشتگان و شهدا را دارای تأثیر دانست و گفت: چنین جلساتی برای ما زندگان پر از درس است.

وی شهادت این مهاجر الی الله را تسلیت گفت و افزود: شهدا نیاز به تجلیل ما ندارند خداوند آن‌ها را آمرزیده است و این ما هستیم که به تجلیل آن‌ها نیازمندیم و ان‌شاءالله آن‌ها برای عاقبت به‌‎خیری ما دعا کنند.

آیت‌الله مهدوی با تأکید بر اینکه باید همواره به یاد مرگ باشیم، اظهار داشت: حال انسان به‌گونه‌ای است که در پیش بودن مرگ را فراموش می‌کند و این مسئله آدمی را به جاودانگی زندگی در دنیا مشغول می‌کند و به همین سبب از یاد خدا نیز غافل می‌شود.

وی با بیان اینکه ملاقات خدا را همیشه آرزومند باشید، گفت: مبادا فراموش کنید که قیامت نزدیک است چراکه نه شما به سمت آن درحرکت هستید بلکه آن به سمت شما شتابان است و این نشان از نزدیکی قیامت دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خداوند فرموده که انسان را همیشه مورد آزمایش قرار می‌دهد و در این آزمایش‌ها به دنبال آن است که چه کسی بهتر از این امتحان‌ها خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه از امام صادق (ع) پرسیدند آیا مؤمن را در زمان مرگ مجبور به مردن می‌کنند یا نه اظهار داشت: امام (ع) فرمودند نه بلکه خدا چون مؤمن را دوست دارد او را مشتاق جان دادن می‌کند و خود مؤمن مشتاق از این دنیا رفتن می‌شود؛ در آن زمان ملک‌الموت مؤمن را به چهارده معصوم (ع) بشارت می‌دهد و شخص مؤمن برای ملحق شدن به ولایت مشتاق جان دادن می‌شود.

آیت‌الله مهدوی شوق را عامل انسان‌سازی عنوان کرد و گفت: جوانان مشتاق روی ماه حضرت صاحب‌الامر (عج) هستند و این شوق آن‌ها را برای پاک بودن و پاک شدن به حرکت وا می‌دارد./تسنیم

ابزار هدایت به بالای صفحه