شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 5 / 1397] شهید حسین امینی امشی؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده رجبعلی گلوند؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده محمدعلی نعیمی‌نژاد؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده همدانی؛
[28 / 5 / 1397] به روایت روحانی آزاده علی علیدوست؛
[27 / 5 / 1397] شهیدعطاءالله اسلامی گیسکی؛
[27 / 5 / 1397] مدیر کل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان لرستان؛
[28 / 5 / 1397] آماری از ایثارگری روحانیون رزمنده
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) مطرح کرد؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان؛
[28 / 5 / 1397] برگی از زندگی‌نامه معلم شهید «عبدالرسول قادریان»؛

 

کدخبر: 51828
تاریخ انتشار: 18 آذر 1396 _17:14:21
منظور از روحیه شهادت‌طلبی چیزی فراتر از عملیات استشهادی است

سرهنگ «حجت‌الله ناصرپور» گفت: منظور ما از روحیه شهادت‌طلبی چیزی فراتر از عملیات استشهادی است و این روحیه از تحلیل محتوی وصیت‌نامه شهدا برداشت شده است که نوعی کنش عقلانی است و این عقلانیت در مکتب «امام خمینی (ره)» عقلانیت متعالیه است.

به گزارش تا شهدا؛ سرهنگ «حجت‌الله ناصرپور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان صبح امروز (شنبه) در دیدار با «مراد روشنی» مدیرکل و کارکنان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، ضمن تبریک پیروزی جبهه اسلام بر دنیای کفر، اظهارداشت: امروز پیروی از قرآن و مدیریت جهادی باعث پیروزی جبهه اسلام در منطقه شده است.

سرهنگ ناصرپور تصریح کرد: منظور ما از روحیه شهادت‌طلبی چیزی فراتر از عملیات استشهادی است و این روحیه از تحلیل محتوی وصیت‌نامه شهدا برداشت شده است که نوعی کنش عقلانی است و این عقلانیت در مکتب «امام خمینی (ره)» عقلانیت متعالیه است.

وی افزود: فرهنگ دفاع مقدس به‌عنوان یک گنجینه به‌شمار می‌رود و باید به نحو احسن به آن پرداخت کرد.

سرهنگ ناصرپور افزود: مقوله دفاع مقدس در استان لرستان خیلی مظلوم شده، بطوری‌که در کشور نقش درخشان لرستان در هشت سال دفاع مقدس برای کسی نمایش داده نشده است.

وی با اشاره به کارکرد و هدف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: بنیادحفظ آثار دفاع مقدس برای جلوگیری از انحراف، تحریف و به فراموشی سپرده شدن دفاع مقدس و انتقال ارزش‌های آن از نسلی به نسل دیگر تأسیس شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان افزود: امروز آن‌چه که باعث پیروزی ما بر غرب شده، تفاوت دیدگاهی است که به برکت خون شهدا باعث ایستادگی نظامی جمهوری اسلامی ایران شده است.

سرهنگ حجت‌الله ناصرپور گفت: در هشت سال دفاع مقدس، رژیم صدام به تمام معنا متنعم از خرد ابزاری غرب بود، اما نتوانتسه بر ایران پیروز شود و نقطه اتکاء رزمندگان ما در این مقاومت برخلاف طرف ماقبل که بر سلاح و تجهیزات تکیه داشت، تکیه بر دفاع عاشورایی بود.

وی در پایان این دیدار، با اشاره به نقش استان لرستان در هشت سال دفاع مقدس، تأکید کرد: باید در استان، واحدی مقتدرانه باشد که اهداف شهدا را دنبال کند، تا اگر جایی در حق شهدا کوتاهی شد جلوی آن بایستد./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه