شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[22 / 8 / 1397] ​گفت‌وگو با برادر شهید مهدی دهقان از شهدای پایگ ...
[23 / 8 / 1397] از هامون تا حلب یادی از مدافع مدافعان حرم ؛
[24 / 8 / 1397] استاندار قزوین؛
کدخبر: 51733
تاریخ انتشار: 15 آذر 1396 _13:53:48
سپهدار معتقد بود خبر يعني خطر

مسر شهيد سپهدار ساجدی گفت: سپهدار معتقد بود اگر به کار خبر تعهد داشته باشي، خبر مساوي با خطر مي‌شود.

تا شهدا؛ در 15 آذر سال 1384 هواپيماي «سي - 130» حامل خبرنگاران براي پوشش رزمايش نيرو‌هاي مسلح عازم چابهار بود که سقوط کرد و سپهدار ساجدي و مهدي ميرافضلي خبرنگار و عکاس ايرنا به همراه 30 نفر ديگر به شهادت رسيدند. 
ندا ساجدي روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا درباره تعهد و توجه همسرش به کار توضيح داد: سپهدار همواره مي گفت اگر خبرنگار به شغلش متعهد باشد بايد مطمئن باشد امنيت در اين کار پايين است.
ندا ساجدي با بيان اينکه دو دوره از سوي خبرگزاري جمهوري اسلامي در شهرهاي آستارا و دماوند حضور داشتيم، افزود: هرگز از کار و وظيفه اي که بر دوشش بود شانه خالي نمي کرد و مي گفت وظيفه که به گردن آدم افتاد بايد به بهترين نحو انجام شود.
وي در تشريح مهمترين ويژگي هاي اخلاقي شهيد ساجدي، اظهار داشت: بدون ترديد يکي از مهمترين ويژگي‌هاي اخلاقي شهيد سپهدار ساجدي تنفر از دروغ بود. واقعا کمتر زماني يادم هست که در زمان حياتش دروغي از او شنيده باشم.
وي افزود: همسرم همواره تاکيد بر احترام به پدر و مادر داشت، و صله رحم و ديد و بازديد نيز از موضوعات مورد نظرش بود طوريکه به ندرت شبي پيش مي‌آمد ما بدون مهمان در منزل بوده باشيم.
وي درباره نگاه تربيتي اين شهيد بزرگوار نيز، گفت: پيش از ازدواج با سپهدار چادر نداشتم اما پس از ازدواج تنها با صحبت کردن درباره چادر قانع شدم و الان هم افتخار مي کنم از انتخاب چادر براي پوششم. 
وي ادامه داد: در تربيت دخترمان نيز سپهدار هرگز چيزي را اجبار نمي کرد و تنها تلاش مي کرد با زبان و استدلال نکات مثبت و مورد توجه خود را بازگو کند.
ندا ساجدي با بيان اينکه خبر شهادت را زماني که در راه شمال کشور بوده شنيده است افزود: دقايقي قبل از شهادت با او تلفني صحبت کردم ، پروازشان تاخير داشت گفت شما به همراه خانواده به شمال برويد من هم بعد از ماموريت پيش شما مي آيم ؛ اين آخرين گفت و گوي با شوهرم بود.
وي از دلجويي هايي که سال هاي نخست پس از شهادت همسرش از سوي مديران ايرنا شد سخن گفت و به برخي بي مهري ها که چند سال اخير به خانواده او شده است اشاره و خاطرنشان کرد: دخترم ازدواج کرده و توقعي هم از کسي ندارم اما اي کاش ايرنا توجه بيشتر مي کرد يا حتي تلفني از حال ما جويا مي شد.
همسر شهيد ساجدي گفت: خدا براي همه انسان ها کافي است اما دخترمان مي گويد انگار بعد از رفتن پدر پشتوانه ام را در جامعه از دست داده ام.
به گزارش ايرنا، 15 آذر ماه سال 1384 هواپيماي «سي - 130» حامل خبرنگاران و تصوير‌برداران رسانه‌هاي ارتباطي براي پوشش رزمايش نيرو‌هاي مسلح در چابهار و بود که به دليل نقص فني سقوط کرد و منجر به شهادت 39 نفر خبرنگار، عکاس و فيلمبردار و ده‌ها نفر ديگر از نيرو‌هاي نظامي شد.
شهيد سپهدار ساجدي رئيسي خبرنگار از جمله مسافران آن هواپيما بود که به همراه سيدمهدي ميرافضلي عکاس و خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) در اين هواپيما حضور داشتند و به درجه رفيع شهادت نائل شدند.
ساجدي متولد 1347 از روستاي رئيس‌کلا سوادکوه‌ بود که بعد از شهادت در روستاي زادگاه به خاک سپرده شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه