شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[22 / 8 / 1397] ​گفت‌وگو با برادر شهید مهدی دهقان از شهدای پایگ ...
[23 / 8 / 1397] از هامون تا حلب یادی از مدافع مدافعان حرم ؛
[24 / 8 / 1397] استاندار قزوین؛
کدخبر: 51711
تاریخ انتشار: 14 آذر 1396 _22:38:21
190 هزار سند دفاع مقدس در استان مرکزی جمع آوری شد

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: 190 هزار سند و عکس در زمینه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در استان مرکزی جمع آوری شده است.

به گزارش تا شهدا؛ مصطفی مشایخی، روز سه شنبه در آئین معارفه مسئول جدید دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس شهرستان خمین افزود: مقام معظم رهبری تاکیدات بسیاری بر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و نشر آنها برای نسل جدید داشته‌اند تا به‌دست فراموشی سپرده نشود.
وی ادامه داد: بر این اساس، 110 هزار سند دفاع مقدس مربوط به استان مرکزی،80 هزار عکس از رزمندگان استان در هشت سال دفاع مقدس جمع آوری و با یک هزار و 300 رزمنده نیز مصاحبه شده است.
وی ادامه داد: زندگینامه یک هزار و 300 شهید از شهدای استان مرکزی نیز جمع آوری شده تا خاطرات دفاع مقدس، سیره شهدا برای نسل امروز به تصویر کشیده شود.
مشایخی بیان کرد: حفظ آثار دفاع مقدس مقدمه‌ای بر نشر آنها است چرا که اگر این آثار به خوبی حفظ و نگهداری نشوند نمی‌توان آرمان ها و اعتقادات را، به درستی به نسل آینده منتقل کرد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در نیمه دوم سال آینده از اقدامات مهم در همین راستا است که برای برگزاری آن چهار سال تلاش شده است.
مشایخی گفت: برای برگزاری کنگره 6200 شهید استان مرکزی، به نقش روحانیت و 103 شهید روحانی استان مرکزی، نقش زنان و 100 شهیده استان در دوران دفاع مقدس، پرداخته شده است.
مشایخی به یادمان‌های شهدای گمنام اشاره و تصریح کرد: 48 یادمان در استان مرکزی وجود دارد که برخی از آنها در دانشگاه‌ها و مراکز نظامی است.
فرماندار خمین نیز در این آیین گفت: برگزاری کنگره و یادواره‌های شهدا نشان از ارادت تمامی مردم و مسئولان به شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.
سید مهدی ساداتی افزود: مسئولان دستگاه های اجرایی آماده برگزاری برنامه‌های فرهنگی در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس هستند. 
وی اظهارکرد: خمین آمادگی میزبانی از شهدای گمنام را دارد چرا که حضورشهدای گمنام دراین شهرستان سند ماندگاری انقلاب است و تاکنون نیز 2 عنوان کتاب نیز در این خصوص منتشر شده است.
در این نشست سعید خسروی به عنوان مسئول جدید دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس شهرستان خمین معارفه و از خدمات حیدر خسروی تقدیر شد.
شهرستان خمین یک هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه