شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 6 / 1397] پسرک فلافل‌فروش؛
[29 / 6 / 1397] شهید محمود رضا بیضایی؛
[28 / 6 / 1397] در آستانه عاشورای حسینی انجام گرفت؛
[28 / 6 / 1397] داغ جنایتی که با گذشت 8 سال فراموش نشد و نخواهد ...
[29 / 6 / 1397] بعد از اقامه نماز مغرب و زیارت عاشورا؛
[29 / 6 / 1397] مداح کهنه‌کار اهل بیت(ع) در گفت وگو با فارس:

 

کدخبر: 50969
تاریخ انتشار: 23 آبان 1396 _14:39:34
وجود 11 هزار جلد کتاب در کتابخانه تخصصی دفاع مقدس همدان

«زهرا مصلح خو» گفت: 5 هزار و 500 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در قالب 11 هزار جلد در کتابخانه تخصصی دفاع مقدس همدان موجود است.

تا شهدا؛ «زهرا مصلح‌خو» کتابدار کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، با گرامی‌داشت هفته کتاب و کتابخوانی و همچنین روز کتاب‌دار، اظهار داشت: کتابداری شغلی حساس و اثرگذار در راستای اعتلای فرهنگی مردم یک جامعه به شمار می‌رود.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «هرچه ما پیش برویم، احتیاج ما به کتاب بیشتر خواهد شد و کتاب روزبه‌روز در جامعه بشری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند»، افزود: کتاب‌دار شخصی است که با تکیه بر دانش و تجربه خود، در راه اندیشمند ساختن اجتماع سهم بزرگی را عهده‌دار است.

مصلح‌خو همچنین با اشاره به این‌که، هر آن‌چه که در توان دارم برای ترویج فرهنگ مطالعه به ویژه در حوزه دفاع مقدس تلاش می‌کنم‌، خاطرنشان کرد: این کتابخانه با مدیریت و ابتکار اینجانب در جایگاه کتاب‌دار دارای وبلاگ بوده و در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت دارد.

کتاب‌دار کتابخانه تخصصی دفاع مقدس همدان یادآور شد: این کتابخانه از سال 1375 راه‌اندازی شده و فعالیت خود را در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه بیش از هزار و 100 نفر در این کتابخانه عضویت دارند بیان داشت: پنج هزار و 500 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در قالب 11 هزار جلد در کتابخانه تخصصی دفاع مقدس همدان موجود است.

وی ادامه داد: از کودک پیش‌دبستانی گرفته تا افرادی که تحصیلات عالیه را گذرانده‌اند، در این مجموعه عضو هستند و کتاب‌های حوزه دفاع مقدس به صورت امانی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

«زهرا مصلح خو» کتاب را یکی از رسانه‌های مناسب در جهت انتقال اندیشه‌ها خواند و تصریح کرد: استقبال مردم در مطالعه کتاب‌های حوزه دفاع مقدس خوشبختانه بیش از پیش بوده که این مهم نشان از اهمیت این رسانه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

وی ادامه داد: کتاب‌های «آب هرگز نمی‌میرد»،«دختر شینا»، «وقتی مهتاب گم شد» و «گلستان یازدهم» که مورد تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته‌اند و توسط نویسندگان به‌نام همدانی همچون «حمید حسام» و «بهناز ضرابی‌زاده» به رشته تحریر در آمده‌اند و همچنین کتاب‌هایی که به تازگی منتشر می‌شوند، بیش‌ترین مخاطب و خواننده را به خود اختصاص داده‌اند.

کتابدار کتابخانه تخصصی دفاع مقدس همدان با اشاره به نحوه عضویت در این کتابخانه بیان داشت: علاقمندان به مطالعه کتاب‌های دفاع مقدس می‌توانند با در دست داشتن کپی شناسنامه و کپی کارت ملی و دو قطعه عکس، به نشانی همدان، بلوار بعثت، بین خیابان‌های هنرستان و شکریه، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مراجعه کنند.

مصلح‌خو در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان به این حوزه همچنین می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنیتی http://ktd-hamedan.blogfa.com/ و نیز آدرس تلگرام ganjinehayejang@ با برخی از کتاب‌های این مجموعه آشنا شوند./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه