شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[31 / 3 / 1397] شهید مدافع حرم شهید حسین بادپا؛
[1 / 4 / 1397] شهید علیرضا سفی‌زاده؛
[31 / 3 / 1397] سردار شهید ایرج رستمی؛
[1 / 4 / 1397] چند قدم با شهدای هفتم تیرماه؛
[1 / 4 / 1397] شهید مدافع حرم حسن غفاری؛
[31 / 3 / 1397] آران و بیدگل؛
[1 / 4 / 1397] استاندار فارس در دیدار خانواده سه شهید و چهار ج ...
[31 / 3 / 1397] شهید ابراهیم هادی؛
[1 / 4 / 1397] سردار شهید حاج هوشنگ ورمقانی؛
[31 / 3 / 1397] همزمان با سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع)؛
[31 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهید مجید ایزددوست؛
[31 / 3 / 1397] یک هفته با مطبوعات؛
[31 / 3 / 1397] به بهانه سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران؛
کدخبر: 50932
تاریخ انتشار: 22 آبان 1396 _16:00:33
برادرانم دست از ماديات زودگذر برداريد

شهید حاجی حسینلو در وصیت‌نامه خود آورده است: برادرانم! دست از ماديات زودگذر برداريد كه اين‌ها از بين خواهند رفت؛ هرچه خواهد ماند معنويات و ايثارگری‌هايی است كه بچه‌هايتان در جبهه‌ها از خود به جا گذاشتند و تاريخ وقايع را ثبت خواهد كرد.

تا شهدا؛ شهید «علی حاجی حسینلو» سال 1337 در خوی چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام در 21 بهمن 1364 در فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحيم

اشهد ان لا اله الا الله اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان امير المومنين علی ولی الله

با درود و سلام به امام زمان و نائب برحقش امام امت قلب تپنده مستضعفين جهان صلوات بی پايان الهی بر شهيدان هميشه زنده انقلاب اسلامی و جنگ تحميلی كه در نبرد با كفر جهانی و مزدوران بعثی در راه اعتلای پرچم توحيد در خون پاک خون غلطيدند و به لقاء الله پيوستند. درود خدا و رسول او و سلام پرافتخار امام و امت شهيد پرور و تمامی عزيزان رزمنده و پيكاران شهادت طلب جبهه‌های جهاد فی سبيل الله كه امر امام يعنی فرمان خدا را لبيک گفتند و برتری سلاح ايمان را بر تكنيک شياطين شرق و غرب به اثبات رساندند.

برای نجات اسلام و محرومين به هيچ عنوان امام را تنها نگذاريد چون تنها باز مانده خاندان امام حسين (ع) است ايشان برای زنده نگه داشتن اسلام بپا خواستند تا حق محرومين جامعه را از ظالمين جهان بگيرند آری من مثل تمام شهدا از امت شهيد پرور‌مان می‌خواهم كه امام رزمندگان عزيز را تنها نگذاريد و هميشه يار و ياور باشند و اين را عملا ثابت كنند نه در مرحله شعار باشد.

برادرانم دست از ماديات زود گذر برداريد كه اين‌ها از بين خواهند رفت هر چه خواهد ماند معنويات و ايثارگری‌هايی است كه بچه‌هايتان در جبهه‌ها از خود به جا گذاشتند و تاريخ وقايع را ثبت خواهد كرد آن آری ثبت خواهد كرد كه چگونه رزمنده 13 ساله‌ای زير تانک می‌رود و تانک را منهدم می‌كند تا اسلام را حفظ كند. آری تاريخ ثبت خواهد كرد آن 14 ساله را كه چگونه موقع اسارت و در حال مصاحبه چه شعر زيبایی را از فاطمه زهرا نقل می‌كند. آری تاريخ اين‌ها را ثبت خواهد كرد دست از اختلافات جزیی برداريد، زمان زمان اتحاد است، بايد همه دست به دست هم بدهيد تا اسلام را نگذاريد از بين ببرند. حالا که دشمنان اسلام دست به دست هم داده‌اند تا اسلام را از ريشه قطع كنند اگر مقابل ايستادگی نشود اسلام را نابود خواهند كرد. از مقام پرستی دست برداريد چون اين‌ها انسان را به نابودی می‌كشاند. به هيچ عنوان افترا و تهمت به بچه‌های معصوم نزنيد كه موجب دوری از خدا می‌شويد»./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه