شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 6 / 1397] پسرک فلافل‌فروش؛
[29 / 6 / 1397] شهید محمود رضا بیضایی؛
[28 / 6 / 1397] در آستانه عاشورای حسینی انجام گرفت؛
[28 / 6 / 1397] داغ جنایتی که با گذشت 8 سال فراموش نشد و نخواهد ...
[29 / 6 / 1397] بعد از اقامه نماز مغرب و زیارت عاشورا؛
[29 / 6 / 1397] مداح کهنه‌کار اهل بیت(ع) در گفت وگو با فارس:

 

کدخبر: 50912
تاریخ انتشار: 21 آبان 1396 _22:22:13
شهادت ۱۰۰ شهروند یمنی بر اثر جنایت‌های سعودی در یک هفته گذشته

شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد در یک هفته گذشته، ۱۰۰ شهروند یمنی در حملات هوایی متجاوزان سعودی-آمریکایی و در میان سکوت جهانیان، جان باخته‌اند.

به گزارش تا شهدا؛ شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد یک هزار روز از آغاز تجاوز وحشیانه سعودی‌ها به یمن می گذرد و تنها طی یک هفته گذشته 100 شهروند یمنی در حملات هوایی متجاوزان سعودی-آمریکایی و در میان سکوت جهانیان که عربستان را به ادامه جنایاتش تشویق می کند، جان خود را از دست داده‌اند.

المنار با اعلام این مطلب افزود: شدت تجاوز به یمن از همان آغاز حمله که هزار روز از آن می گذرد تغییری نکرده است و غیر نظامیان قربانیان این حمله هستند. حمود شرف خبرنگار المنار در گزارشی از صنعا، پایتخت یمن، گفت هزار روز از رنج و سختی و مصائب ملت یمن توسط سعودی‌ها می گذرد. سعودی ها وحشیانه ترین جنایات را برای درهم شکستن پایداری ملت یمن انجام داده اند و می دهند. ائتلاف به فرماندهی سعودی در ششم ماه کنونی میلادی نیز به بستن کامل حریم هوایی یمن و همه گذرگاه‌های زمینی و دریایی منتهی به یمن اقدام کرد و این کشور و بیش از 25 میلیون انسان را به محاصره کامل در آورد.

حمود شرف افزود این گامی است که سازمان ملل متحد درباره فاجعه ای که برای یمن در پی دارد هشدار داد؛ چرا که یمن را با بزرگترین گرسنگی در جهان روبرو خواهد کرد و بر اساس هشدارهای سازمان ملل میلیونها قربانی خواهد داشت.

وضاح المودع، از رهبران ائتلاف مدنی پیگیری جنایت‌های تجاوز به یمن، گفت: «اگر سکوت جهانیان نبود (رژیم) سعودی نمی توانست به اقداماتش علیه یمن ادامه دهد. جهانیان در قبال فاجعه ای که در یمن در حال رخ دادن است شریکند. همچنانکه استیون اوبرن و کمیسیر عالی حقوق بشر در سازمان ملل گفتند، این فاجعه دست ساز انسان است. جهانیان باید قتل عام یمنی‌ها را متوقف کنند. این توصیف کمیسر عالی سازمان ملل است. جهان باید بداند این پیام یمنی ها و غیر یمنی هاست. جهانیان یمنی ها را تنها گذاشته اند و سکوت جهانیان باعث تشدید جنایت‌های سعودی‌ها شده است».

اقدام ائتلاف سعودی آمریکایی به محاصره کامل ملت یمن با تشدید حملات هوایی همزمان شده است و طی یک هفته 100 نفر از غیر نظامیان شهید شده‌اند. بیشتر این قربانیان نیز اگر موشک های متجاوزان به آنان اصابت نکرده بود، بر اثر گرسنگی جان می باختند.

خبرنگار المنار در ادامه گفت مارک لوکوک، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، ائتلاف سعودی را به لغو محاصره یمن ترغیب کرد که منازعه آن را تکه تکه کرده است. منازعه ای که یمنی ها می گویند برای آنان سودی ندارد بلکه طرح صهیونیستی-آمریکایی برای آنان و برای همه ملتهای منطقه فقط کشتار و ویرانگری داشته است. هر کسی که در یمن در حملات کشته نشود بر اثر گرسنگی جان خواهد باخت./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه