شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[22 / 8 / 1397] ​گفت‌وگو با برادر شهید مهدی دهقان از شهدای پایگ ...
[23 / 8 / 1397] از هامون تا حلب یادی از مدافع مدافعان حرم ؛
[24 / 8 / 1397] استاندار قزوین؛
کدخبر: 50910
تاریخ انتشار: 21 آبان 1396 _21:54:24
پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد

شهید مدافع حرم «احمد اعطایی» در قسمتی از وصیت‌نامه خود می‌نویسد: از شما می‌خواهم که پشت ولایت را خالی نکنید. گوش به امر رهبر انقلاب و دنباله‌رو ایشان، هرچه امر می‌کنند بی‌چون و چرا بپذیرید که والله سعادتتان در همین است. [همان‌طور که] امام عزیزمان فرمودند: «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید، تا به مملکت شما آسیبی نرسد.»

تا شهدا؛ شهید مدافع حرم «احمد اعطایی» متولد هفتم شهریور 1364 و ساکن محله فلاح تهران و دانشجوی مهندسی برق بود. وی داوطلبانه برای دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم و مردم مظلوم سوریه، راهی آن دیار ‌شد و در 21 آبان 94 به شهادت ‌رسید.

این شهید والامقام در قسمتی از وصیت‌نامه خود می‌نویسد: از شما می‌خواهم، به جان امام زمان‌مان مهدی موعود (عجل‌الله تعالی علیه) پشت ولایت را خالی نکنید. گـوش به امر رهبر انـقلاب و دنباله‌رو ایشان، هرچه امر می‌کنند بی‌چون و چرا بپذیرید کـه والله سعادتتان در همین است. [همان‌طور که] امام عزیزمان فرمودند: «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید، تا به مملکت شما آسیبی نرسد.»
در ادامه متن کامل وصیت‌نامه شهید اعطایی را می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از شهادت به وحدانیت خداوند (جل‌جلاله) و به رسالت رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صل الله علیه و آله) و به ولایت امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) و امامت اولاد معصوم ایشان (علیهماالسـلام) چند جمله‌ای عرض می‌کنم:

سلام علیکم؛

اینجانب «احمد اعطایی» فرزند «حبیب الله»، عبد گنه‌کار خدا، به خدمت شما وصیت می‌کنم به شرح ذیل:

مامان و آقا جان! سلام؛

مامان جان، آقا جان! صبور باشید و آرام. افتخار کنید به این هدیه‌ای که فدای راه رفته اولاد حـضرت رسول (ص) کردید. سر بالا بگیرید و فخر بفروشید که نان و لقمه‌تان، تلاش‌تان ثمر داده و جان پسر شما فدای این راه شد.

دنباله‌رو و دست بوس رهبر انقلاب‌ و همیشه ارادتمند نسبت به حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) باشید. حـلالم کنید. دست‌بوستان هستم. ملتمس دعا‌ی‌تانم. آقا جان، مامان جان! فراموشم نکنید. از دعـای سر نمازتان محرومم نکنید.

رفقا و دوستان عزیز سلام؛

بعد از شهادتین به وحدانیت خداوند و رسـالت رسول گرامی اسلام و ولایت امیرمؤمنان و اولاد ایشان و به حقانیت قرآن و برپایی معاد و سوال و جواب که تماماً حق‌اند و وعـده الهی در پیش. شـما را دعوت می‌کنم به تقوا و ترک معصیت. از شما قبل از همه چیز در خواست دارم، درخواستی عاجزانه که مرا حلال کنید و از تقصیرات منِ بنده حقیر خدا بگذرید.

از شما دوستان درخواست دارم، اگر حقوقی بر عهده بنده دارید، به وصی من (رضا دانشوری) و یا به خانواده‌ام رجوع، و آن را مطالبه کنید و یا اگر مقدورتان است، گذشت کنید. بگذریم...

از شما می‌خواهم، به جان امام زمان‌مان مهدی موعود (عجل‌الله تعالی علیه) پشت ولایت را خالی نکنید. گـوش به امر رهبر انـقلاب و دنباله‌رو ایشان، هرچه امر می‌کنند بی‌چون و چرا بپذیرید کـه والله سعادتتان در همین است. [همان‌طور که] امام عزیزمان فرمودند: «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید، تا به مملکت شما آسیبی نرسد.»

این را بدانید، اگر می‌خواهید چشمتان جمال مبارک امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه) را ملاقات کند، اگر می‌خواهید لبیک یا حسین‌تان معنادار باشد، اگر می‌خواهید اعمال‌تان قبول باشد و فردای قیامت مقابل بی‌بی دو عالم حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) سرتان افراشته باشد، پشتیبان ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای باشید که او نوری است از انوار رسول‌الله (صل‌الله علیه و آله) که بر حـق او ولی و صاحب ماست.

در ترک معصیت و گناه و در انجام فریض الهی و واجبات، از هم سبقت بگیرید.

اگر کسی میان‌تان با علت یا بدون‌علت تفرقه انداخت، آگاهانه یا ناآگاهانه صحبت‌هایی کرد که باعث دوری شما از هم می‌شود، با تدبیر و تفکر به جا، دفع شر کنید.

برایم هیئت و روضه اهل بیت (علیهم السلام) زیاد برگزار کنید.

حلالم کنید. محتاج دعای خیر شمایم.

برادر کوچکتان - احمد اعطایی

ابزار هدایت به بالای صفحه