شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه دانشجوی شهید علی مستغیثی؛
[31 / 3 / 1397] شهید مدافع حرم شهید حسین بادپا؛
[31 / 3 / 1397] سردار شهید ایرج رستمی؛
[30 / 3 / 1397] به روایت جانباز مدافع حرم محمد جواد شریفی؛
[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهید غلامرضا سعادت؛
[30 / 3 / 1397] به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] فرزند مرحوم ابوترابی‌فرد؛
[30 / 3 / 1397] شهید حسین صابری؛
[30 / 3 / 1397] شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] هاشمی‌نژاد خبر داد؛
کدخبر: 49784
تاریخ انتشار: 19 مهر 1396 _16:02:47
لزوم نامگذاری سالروز شهادت محسن در تقویم

مسئول فرهنگی بسیج رسانه استان اصفهان گفت: شهید حججی برای رسیدن به شهادت پای مادرش را می‌بوسد و این مصداق تربیت اسلامی است که فرزند هر چقدر از نظر تحصیلی و مقامی بالا رود خود را خاک پای مادرش بداند.

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام «علی صغیرا» مسؤول فرهنگی سازمان بسیج رسانه استان اصفهان امروز در آیین تجدید میثاق اصحاب بسیج رسانه استان اصفهان با شهید حججی در جوار مزار این شهید اظهار داشت: باید دانست خط سرخ امام حسین (ع) در کربلا نقطه آغازینی شد و تا ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت و اگر این شهادت‌ها نبود ما محکوم‌ به اسارت و ذلت بودیم.
وی ادامه داد: طبق روایت امام صادق (ع) شهدا ولی خدا هستند و مجلس شهید مجلس ترحیم نیست بلکه مجلس حیات و بیداری است و این شهدا اتصال به قدرت و حکمت مطلق الهی دارند و درونشان هیچ اثری از پستی‌ و بلندی روزگار نیست و تنها در این دنیا عاشق معشوق جاودان شدند.

مسؤول فرهنگی سازمان بسیج رسانه استان اصفهان درباره جایگاه شهدا نیز افزود: همان‌گونه که خداوند در قرآن می‌فرماید «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ»، روزی شهید علم و حیات است که لحظه لحظه خدایی‌تر می‌شوند و یکی از شاهدان روز قیامت همین شهدا هستند.

وی در ادامه بیان داشت: شهدا رستگاران این دنیا هستند و به قول امام راحل، شهدا امامزادگان عشقند، که این جمله امام را این روزها و روزهای گذشته به عینه درباره این شهید مدافع حرم شاهد بودیم و هستیم که هر چند از لحاظ نسبی منتسب به ائمه اطهار نیستند، اما از لحاظ سببی جایگاهی هم چون یک امامزاده پیدا کرده است.

صغیرا درباره برخی خصوصیات شخصیتی شهید حججی نیز ادامه داد: بارزترین خصوصیت این شهید، عشق و دلدادگی به اباعبدالله (ع) بود، خلوص و بی‌تکلفی این شهید به‌خصوص در خدمت به محرومان و مستضعفان که در بسیاری از موارد از با هزینه خود و مخفیانه به و گریزان از شهرت کارهای فرهنگی انجام می‌داد.

وی شهید حججی را ثمره تربیت اسلامی بیان کرد و افزود: شهید حججی برای رسیدن به شهادت پای مادرش را می‌بوسد و 10 روز مادر و پدرش را به مشهد می‌برد و التماس آن‌ها را می‌کند و بالاخره رضایت می‌گیرد و این مصداق تربیت اسلامی است که فرزند هرچقدر از نظر تحصیلی و مقامی بالا رود خود را خاک پای مادرش بداند.

مسؤول فرهنگی سازمان بسیج رسانه استان اصفهان مجلس شهدا را مجلس تنبیه، بیداری و آگاهی برشمرد و خاطرنشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب این شهید، حجت خدا شد در این عصر و زمانی که شهدای مدافع حرم در غربت به سر می‌بردند و دشمنان و حتی دوستان نادان نیز بر ضد شهدای مدافع حرم موقع می‌گرفتند و آنان را تحقیر می‌کردند، و این شهید با شهادت خود حجتی شد تا دهان تمام این یاوه‌گویان بسته شود.

وی درباره صلابت و شجاعت این شهید در زمان اسارتش نیز بیان کرد: عکسی که توسط دشمن از زمان اسارت این شهید منتشر شد اوج شجاعت و صلابت این شهید را به رخ جهانیانی کشید که در خود را ابرقدرت جهان می‌دانند ولی در برابر بسیجیان این ملت آن‌چنان ذلیلانه و از ترس تسلیم می‌شوند.

صغیرا ادامه داد: این شهید در برابر دشمنی چون داعش که اوج توحش غرب را نشان داده که چنان بی‌رحم هستند که حتی به حیوانات نیز رحم نمی‌کنند، آن‌گونه با تمام صلابت ایستاد و با تمام این صلابت اوج تواضع او را در زمان اعزامش و بوسیدن پای پدر و مادرش شاهد بودیم که این خصوصیات جز ثمره تربیت اسلامی نیست.

وی در پایان خواستار نام‌گذاری سالروز شهادت این شهید به نام گرامیداشت شهدای مدافع حرم شد و گفت: حرکت این شهید یک جریان سازی برای انقلاب و یک انقلابی گری در تراز با انقلاب با شهادت خود نشان داد که از عنایات خاص الهی است./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه