شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه دانشجوی شهید علی مستغیثی؛
[31 / 3 / 1397] سردار شهید ایرج رستمی؛
[31 / 3 / 1397] شهید مدافع حرم شهید حسین بادپا؛
[30 / 3 / 1397] به روایت جانباز مدافع حرم محمد جواد شریفی؛
[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهید غلامرضا سعادت؛
[30 / 3 / 1397] به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] فرزند مرحوم ابوترابی‌فرد؛
[30 / 3 / 1397] شهید حسین صابری؛
[30 / 3 / 1397] شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] هاشمی‌نژاد خبر داد؛
کدخبر: 49783
تاریخ انتشار: 19 مهر 1396 _16:00:16
شناسنامه همدان در دفاع مقدس بدون نام پایگاه شهید نوژه ناقص است

سردار «مهدی ظفری» گفت: شناسنامه استان همدان در دفاع مقدس، بدون نام پایگاه «شهید نوژه» ناقص است و این پایگاه برای دشمنان فرامنطقه‌ای، به عنوان یک دژ نگران کننده شناخته می‌شود که باید با تمام وجود در معرفی این مجموعه تلاش کنیم.

تا شهدا؛ سردار «مهدی ظفری» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، در پنجمین کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان همدان، ضمن گرامی‌داشت یاد و نام همه شهدا، به خصوص شهدای پایگاه سوم شکاری «شهید محمد نوژه» همدان، اظهار داشت: اگر وجود ولایت در این مملکت اسلامی نبود، قطعاً امروز تفاوت چندانی با کشورهای همسایه نداشتیم.
وی افزود: امروز برای همه ما سعادتی شد تا در این پایگاه پرافتخار حضور پیدا کنیم و حضور امیر «رحمان افسری» نیز در پایگاه «شهید نوژه»، از افتخارات همه کارکنان این مجموعه به شمار می‌رود.

دبیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان بیان داشت: شناسنامه همدان در دفاع مقدس، بدون نام پایگاه «شهید نوژه» ناقص است و دفاع مقدس مانند یک فرش نفیسی است که رنگ‌ها و طرح‌ها و نقش‌های مختلفی در خود دارد و اگر هر یک از این نقش‌ها دیده نشود، این فرش از چشم‌ها می‌افتد و زیبایی خود را از دست می‌دهد.   

سردار ظفری یادآور شد: به حتم نیاز است تا کسانی که در حوزه معرفی دفاع مقدس فعالیت دارند، یک نگاه راهبردی به دوران جنگ تحمیلی داشته باشند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر به درستی بتوانیم نقش‌ها را به شکلی که نقشی نادیده گرفته نشود معرفی کنیم، آن زمان است که می‌توانیم بگوییم که موفق بوده‌ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان افزود: یکی از زیبایی‌های دفاع مقدس در این است که واقعیت‌های آن دیده شود و قطعاً باید نگاهی راهبردی به آن دوران داشته باشیم.

سردار «مهدی ظفری» ادامه داد: امروز به حتم، پایگاه سوم شکاری «شهید نوژه» برای دشمنان فرامنطقه‌ای به عنوان یک دژ نگران کننده و دارای هویت شناخته می‌شود که باید توجه کنیم تا با تمام وجود در معرفی این مجموعه ارزشمند، بیش از پیش تلاش کنیم.

دبیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در گفتمان‌سازی دفاع مقدس، تاکنون موفق نبوده‌ایم، چرا که بیش از حد در امر شعار دادن فعالیت داشته‌ایم ولی شعار ماندگاری ندارد./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه