شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه دانشجوی شهید علی مستغیثی؛
[31 / 3 / 1397] شهید مدافع حرم شهید حسین بادپا؛
[31 / 3 / 1397] سردار شهید ایرج رستمی؛
[30 / 3 / 1397] به روایت جانباز مدافع حرم محمد جواد شریفی؛
[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهید غلامرضا سعادت؛
[30 / 3 / 1397] به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] فرزند مرحوم ابوترابی‌فرد؛
[30 / 3 / 1397] شهید حسین صابری؛
[30 / 3 / 1397] هاشمی‌نژاد خبر داد؛
[30 / 3 / 1397] شهید مصطفی چمران؛
کدخبر: 48561
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1396 _20:39:34
برگزاری عاشورایی‌ترین هفته دفاع مقدس در استان کرمان

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه امسال عاشورایی‌ترین هفته دفاع مقدس در استان کرمان برگزار می‌شود، گفت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال با شعار «من انقلابی‌ام» برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود.

به گزارش تا شهدا؛ سرهنگ پاسدار «محمد‌مهدی ابوالحسنی» مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان عصر امروز در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در استان کرمان که به ریاست رزم‌حسینی استاندار کرمان در سالن پیامبر اعظم‌ (ص) استانداری برگزار شد، اظهار‌‌ داشت: امسال هفته دفاع مقدس با آغاز ماه محرم همزمان شده است و به همین جهت برنامه‌های خاصی در این حوزه تدارک دیده‌ایم.

وی با بیان اینکه امسال عاشورایی‌ترین هفته دفاع مقدس در استان کرمان برگزار می‌شود گفت: در طول تاریخ شیعه هیچ مقطعی از تاریخ مانند دوران دفاع مقدس به عاشورا شباهت ندارد و رزمندگان ما در جنگ تحمیلی با تاسی از عاشورا حماسه بزرگی را خلق کردند.

مدیر‌کل حفظ آثار کرمان با اشاره به اینکه حدود 200 هزار شهید در این دوران تقدیم اسلام شده و تقریبا در هر روز 70 نفر شهید شده‌اند، افزود: همه وقایع عاشورا در دوران جنگ تکرار شد.

وی هدف از گرامیداشت هفته دفاع مقدس را ترویج روحیه ایثار و شهادت و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دانست و خاطر‌نشان کرد: تبیین نقش ولی‌فقیه در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در برنامه‌ها رویکرد هفته دفاع مقدس است.

ابوالحسنی با بیان اینکه روحیه مقاومت و شهادت‌طلبی باید در بین نسل جوان ما نهادینه‌سازی شود گفت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال با شعار «من انقلابی‌ام» برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود.

در این جلسه سرهنگ پاسدار «قوام» مسئول دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه ثارالله استان کرمان نیز با اشاره به اینکه رژه نیروهای مسلح استان کرمان به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با محوریت سپاه برگزار می‌شود گفت: هر ساله در این ایام یکی از عملیات‌های دفاع مقدس بازروایی می‌شود که امسال نقش غواصان در دفاع مقدس در موزه دفاع مقدس کرمان بازروایی می‌شود.

وی از بازدید رایگان مرکز فرهنگی دفاع مقدس در طول این هفته خبر داد و افزود: برنامه‌هایی تحت عنوان «شبی با شهدا» توسط پایگاه‌های بسیج برنامه‌ریزی شده که در این ایام برگزار می‌شود.

سردار «محمدرضا حسنی‌سعدی» مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز با اشاره به اینکه غبارروبی قبور مطهر شهدا به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در روز پنج‌شنبه 6 مهر‌ماه در گلزارهای شهدای سراسر استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این ایام بازدید از خانواده‌های معظم شهدا و همچنین برگزاری یادوراه‌های شهدا در دستور کار قرار دارد.

در این جلسه «محمد‌حسین ملکی» رئیس حوزه هنری استان کرمان نیز از چاپ کتاب نمایش‌های دفاع مقدس برگرفته از کتاب «آن بیست و سه نفر» و کتاب «جراحی در خاکریز» خبر داد و گفت: کارگاه مستمر نمایشنامه‌نویسی از این کتب در حوزه هنری استان برگزار شده و در حال حاضر آماده اجرای این نمایش‌ها در هفته دفاع مقدس هستیم./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه