شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه دانشجوی شهید علی مستغیثی؛
[31 / 3 / 1397] شهید مدافع حرم شهید حسین بادپا؛
[31 / 3 / 1397] سردار شهید ایرج رستمی؛
[30 / 3 / 1397] به روایت جانباز مدافع حرم محمد جواد شریفی؛
[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهید غلامرضا سعادت؛
[30 / 3 / 1397] به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] فرزند مرحوم ابوترابی‌فرد؛
[30 / 3 / 1397] شهید حسین صابری؛
[30 / 3 / 1397] هاشمی‌نژاد خبر داد؛
[30 / 3 / 1397] شهید مصطفی چمران؛
کدخبر: 48526
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1396 _08:04:03
آیین بزرگداشت شهید محمود کاوه با عنوان فرزند کردستان برگزار شد

آیین بزرگداشت شهید «محمود کاوه» با عنوان «فرزند کردستان» برگزار و از کتاب خاطرات این شهید والامقام رونمایی شد.

به گزارش تا شهدا؛ آیین بزرگداشت شهید «محمود کاوه» با عنوان «فرزند کردستان» با حضور سرلشکر مصطفی ایزدی، سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، «حمیدرضا مقدم فر» مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران در مجتمع فرهنگی رفاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرلشکر «مصطفی ایزدی» ضمن بیان خاطراتی از شهید کاوه، اظهار داشت: سردار محمود کاوه هم در جنگ‌های داخلی و هم در جنگ‌ با رژیم بعثی پیشتاز بود.
آیین بزرگداشت شهید «محمود کاوه» با عنوان «فرزند کردستان» برگزار شد 

وی افزود: در عملیات والفجر ۹ با اینکه وی فرمانده لشکر بود، اما قبل از عملیات به اتفاق برادران واحد اطلاعات عملیات از دشمن عبور کردند و بعد از انجام مأموریت شناسایی به عقب برگشتند و عملیات موفق والفجر ۹ را انجام دادند.

سرلشکر ایزدی خاطرنشان کرد: شهید کاوه از صوت بسیار عالی قرآن برخوردار بود و از رفتاری برخوردار بود که بسیجی‌ها عاشق وی بودند.

در ادامه این مراسم، «صابر خراسانی» به بیان اشعاری در رثای اهل‌بیت عصمت و طهارت پرداخت و سپس کلیپی با موضوعیت شهید والامقام محمود کاوه پخش شد.
آیین بزرگداشت شهید «محمود کاوه» با عنوان «فرزند کردستان» برگزار شد 

همچنین، سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز طی سخنانی به تبیین فضایل اخلاقی شهید کاوه پرداخت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای تیپ ویژه شهدا، اظهارداشت: سرنوشت تیپ ویژه شهدا با سرنوشت شهید کاوه گره خورده بود.

اجرای تواشیح توسط گروه نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

همچنین، «حمیدرضا مقدم فر» مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران نیز طی سخنانی با تأکید بر اهمیت جنگ نرم اظهارداشت: یک زمانی لازم بود یک عده‌ای مانند شهید کاوه سلاح بر دست بگیرند و به جنگ سخت بروند. به تعبیر مقام معظم رهبری جنگ تمام نشده است، بلکه نوع آن تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه امروز هم لازم است مانند زمان جنگ عده‌ای روزها و حتی یک‌ماه به منزل نروند، افزود: امروز جنگ، جنگ نرم و جنگ سایبری است و اگر ما در این جنگ کوتاه بیاییم، افکار، اعتقادات و بنیان‌های جامعه از بین خواهد رفت.

در ادامه آیین بزرگداشت شهید کاوه، «زهرا کاوه» دختر گران‌قدر این شهید والامقام با قرائت دل‌نوشته‌ای یاد و خاطره پر شهید خود را گرامی داشت و در ادامه نیز همسر شهید کاوه به بیان خاطراتی از همسر شهید خود پرداخت و اظهار داشت: در اولین صحبتی که وی با من داشتند، حدیث پیامبر گرامی اسلام درباره ازدواج را قرائت کرد و تأکید کرد که باید ازدواج کنیم تا دینمان کامل شود.

وی افزود: شهید کاوه به من گفته بود که من مرد جنگ هستم و اگر جنگ ایران و عراق نیز تمام شود به لبنان می‌روم.

همسر شهید کاوه خاطرنشان کرد: برای عقد به نزد امام خمینی (ره) رفتیم و وقتی همسرم را به امام معرفی کردند، ایشان دست خود را بالا گرفت و محمود را دعا کردند.

در پایان این مراسم در حضور سردار جلالی و مقدم‌فر از خانواده شهید کاوه تقدیر و از کتاب خاطرات شهید با عنوان «من کاوه هستم» رونمایی شد./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه