شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه دانشجوی شهید علی مستغیثی؛
[31 / 3 / 1397] شهید مدافع حرم شهید حسین بادپا؛
[31 / 3 / 1397] سردار شهید ایرج رستمی؛
[30 / 3 / 1397] به روایت جانباز مدافع حرم محمد جواد شریفی؛
[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهید غلامرضا سعادت؛
[30 / 3 / 1397] به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] فرزند مرحوم ابوترابی‌فرد؛
[30 / 3 / 1397] شهید حسین صابری؛
[30 / 3 / 1397] هاشمی‌نژاد خبر داد؛
[30 / 3 / 1397] شهید مصطفی چمران؛
کدخبر: 47244
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1396 _18:37:56
رجایی می‌گفت مبادا 11 میلیونی که رأی داده‌اند، قیامت مواخذه‌ام کنند

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: شهید رجایی می‌گفت وای بر من اگر در روز قیامت 11 میلیون نفری که به من رای داده‌اند، دامن من را بگیرند و بگویند که ای رجایی چه اقداماتی برای ما انجام داده‌ای؟در قیامت امام زمان(عج) دامن برخی را می‌گیرد و می‌فرماید چرا خمس پرداخت نکرده‌اید؟مگر نمی‌دانستید که خمس به سادات تعلق می‌گیرد؟

تا شهدا؛ آیت الله «محمد علی موحدی کرمانی» خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پایتخت با اشاره به موضوع معاد، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) خطاب به اباذر می‌فرماید که  ای اباذر قبل از آنکه روز قیامت فرا برسد، خودت به حساب خود رسیدگی کن و از آنچه فردای قیامت مورد بازخواست قرار خواهی گرفت، بازخواست کن.
 
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، گفت: نامه عمل هرکسی در مقابل چشمش در قیامت قرار می‌گیرد و تمام آنچه عمل کرده است را می‌بیند و به او گفته می‌شود پرونده عمل خود را بخوان و خودت حسابگر باش؛ خودت می‌توانی بفهمی که آیا بهشتی هستی یا جهنمی.
 
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: برادران و خواهران، صحنه عظیم قیامت در پیش است؛ نگاه‌های ما ضبط می‌شود؛ حتی حالات نفسانی ما مورد حساب قرار می‌گیرد کینه‌هایی که در سینه‌ها انباشته شده آن کینه‌ها مورد محاسبه قرار می‌گیرد.
 
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم که در باب عذاب فخرفروشان است، گفت: این آیه می‌فرماید یا رسول‌الله آنهایی که هر عملی انجام می‌دهند فخر می‌فروشند و مباهات می‌کنند، و دوست می‌دارند که از آنها تعریف و مدح بی‌مورد کنند و از این مداحی بی‌مورد خوشحال می‌شوند؛ فکر نکنی که اینها می‌توانند از عذاب الهی فرار کنند؛ عذابی دردناک در انتظار آنهاست؛ بنابراین اگر کسی به دروغ و بی‌مورد مدح شما را گفت، اگر نمی‌توانید دهان او را ببندید به او اعتراض کنید و یا لااقل در وجود خود از این امر ناراحت شوید.
 
وی با بیان اینکه خداوند نسبت به برخی با سهولت و آسانی رفتار می‌کند، افزود: خداوند می‌فرماید ای انسان‌ها شما با اعمال خود به‌ سوی لقاء الهی حرکت می‌کنید؛ آنها که نامه اعمالشان به دست راستشان داده شود خداوند با آنها با اغماض رفتار خواهد کرد و به آسانی به حساب آنها رسیدگی می‌کند؛ این افراد خوشحال هستند که سرافراز از موقف خارج شده‌اند.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: افرادی که سن 40 سالگی را رد کرده‌اند باید بیشتر مراقب باشند؛ در این سن خیلی جسارت و جهالت است که باز هم انسان گناه کند.
 
وی تصریح کرد: به دنبال برخی گناهان، غضب خداوند است و این فرد گناهکار خود را باید برای آتش آماده کند؛ البته گاهی گناه در این حد نیست؛ اما ما باید از کجا بفهمیم که کدام گناه، غضب الهی را به همراه دارد؟ امیرالمومنین علی(ع) در این رابطه می‌فرماید که خداوند 4 چیز را در  4چیز مخفی کرده است؛ غضبش را در گناهان پنهان کرده و چون انسان نمی‌داند غضب خداوند در کدام گناه است؛ بنابراین امیرالمومنین می‌فرماید که هیچ گناهی انجام ندهید.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بنا بر فرموده امیرالمومنین علی (ع)، خداوند اجابت را در دعا پنهان کرده است و چون ما نمی‌دانیم کدام دعاها اجابت می‌شود، بنابراین باید نسبت به خواندن تمام ادعیه، اهتمام داشته باشیم.
 
آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به بازخواست‌هایی که در روز قیامت به سبب اعمال انسان انجام می‌گیرد،گفت: شهید رجایی می‌گفت وای بر من اگر در روز قیامت 11 میلیون نفری که به من رای داده‌اند، دامن من را بگیرند و بگویند که ای رجایی چه اقداماتی برای ما انجام داده‌ای؟در قیامت امام زمان(عج) دامن برخی را می‌گیرد و می‌فرماید چرا خمس پرداخت نکرده‌اید؟مگر نمی‌دانستید که خمس به سادات تعلق می‌گیرد؟

ابزار هدایت به بالای صفحه