شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 8 / 1396] در عملیات آزادسازی البوکمال؛
[28 / 8 / 1396] شهید مجید دده دریانی؛
[29 / 8 / 1396] شهید خلبان ابراهیم امیدبخش؛
[28 / 8 / 1396] تشییع شهید مدافع حرم«محمد عبداللهی»؛
[29 / 8 / 1396] رمضانعلی کاوسی؛
[29 / 8 / 1396] شهید محمد حیدری کاشی؛
[29 / 8 / 1396] به روایت آزاده عباس پاک‌نژاد؛
[28 / 8 / 1396] به روایت جانباز سید تقی علوی؛
[28 / 8 / 1396] امروز، سالگرد شهادت محمدرضا موحدیان عطار در سال ...
[28 / 8 / 1396] شهید حاج عباس ورامینی؛
[30 / 8 / 1396] به روایت رزمنده حسن مشهدی قربانعلی؛
[30 / 8 / 1396] شهید حسین‌علی یاری‌نسب؛

کدخبر: 46379
تاریخ انتشار: 26 تیر 1396 _10:21:38
۱۰۰ شهید مدافع حرم و ۵۰۰۰شهید دفاع مقدس از جامعه ورزش

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: جامعه ورزش ۱۰۰ شهید مدافع حرم و ۵۰۰۰شهید دفاع مقدس تقدیم کرده است.

به گزارش تا شهدا؛ عبدالحمید احمدی بعد از ظهر یکشنبه در مراسم «رشادت و مردانگی و ورزش زورخانه ای» که با حضور، رییس فدراسیون کشتی کشور، جمعی از مسئولان فدراسیون های ورزشی و مسئولین ادارات و نهادهای ری در مجموعه ورزشی حضرت قمربنی هاشم(ع) برگزار شد طی سخنانی گفت: باید راه و رسم و منش پهلوانان را سرمشق خود در زندگی قرار دهیم.

وی افزود: آن چه که در همه شئونات زندگی مهم است منش پهلوانی است، مسلک پهلوانی محدود به ورزش نیست، اما نفس و ذات ورزش رقابت منصفانه و جوانمردانه و برابر را می طلبد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: در ورزش پیروزی یک اصل است اما این پیروزی ها زمانی ارزش دارد که منصفانه و پهلوانانه باشد، اصل ورزش و رقابت و پیروزی و موفقیت اصل پذیرفته شده ای است، اما در برد و پیروزی رعایت اصل جوانمردی مهم است.

وی گفت: در دوران طلایی دفاع مقدس، پهلوانی را در عمل و در میادینی بسیار سخت مشاهده کردیم، ترس برای رزمندگان دفاع مقدس معنا نداشت و شجاعت را در عمل معنا کردند.

احمدی با بیان این که امروز پهلوانان بسیار زیادی از دوران دفاع مقدس می شناسیم، گفت: پهلوانان بیشماری سراغ داریم که هرکدام مظهر اخلاص واقعی بودند و خوشبختانه جامعه ورزش ایران نیز از جهت حضور رزمندگان پهلوان و ورزش کار کارنامه درخشانی از خود برجا گذاشت.

وی اضافه کرد: جامعه ورزشی بیش از ۵۰۰۰ در دوران دفاع مقدس و بیش ۱۰۰ شهید در دفاع از حرم تقدیم کرده است و جامعه ورزش ما مزین به این نشان پهلوانی است، در بین ۵۰۰۰ شهید جامعه ورزش در دوران دفاع مقدس نام های بزرگی داریم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان این که نام آوران و مدال آوران ورزشی کشور برای دفاع از این آب و خاک و انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند، گفت: این راه همچنان توسط شهدای ورزشکار مدافع حرم ادامه دارد.

وی افزود: این ها افتخارات بزرگ جامعه ورزش هستند و اکنون پهلوانی نشان های دوردست ندارد و درون جامعه ما است، اصل ورزش همین منش پهلوانی است، ماندگاری قهرمانان به پهلوانی آن ها است.

احمدی گفت: ارزش ها در ورزش، مهمترین اصل هستند، جامعه ورزش باید جامعه ای اخلاقی و اخلاق محور باشند، جامعه ورزش ما در مسابقات بین المللی در کنار قهرمانی ارزش ها را ترویج می کنند و این جزو افتخارات جامعه ورزش است، خانم ها حجاب را در ورزش تبلیغ می کنند و آقایان با سجده کردن هنگام قهرمانی و دیگر موارد، ارزش ها را تبلیغ می کنند.

وی افزود: خداوند توفیق دهد تا رهروان خوب ورزش ایران باشیم./خبرگزاری مهر

ابزار هدایت به بالای صفحه