شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 3 / 1397] سردار شهید مدافع حرم عبدالله اسکندری؛
[5 / 3 / 1397] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس هرمزگان؛
[4 / 3 / 1397] جعفری در مراسم «داستان یک پیروزی»؛
[4 / 3 / 1397] فرمانده سپاه قدس گیلان؛
[4 / 3 / 1397] امام جمعه بروجرد؛
[4 / 3 / 1397] شهید دکتر عباس معلمی اوره؛
[5 / 3 / 1397] به‌مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) صورت گرفت؛
[5 / 3 / 1397] با حضور ابراهیم حاتمی‌کیا؛

کدخبر: 46353
تاریخ انتشار: 25 تیر 1396 _15:03:49
مراسم تشییع ۲۳ شهید گمنام در استان فارس برگزار می‌شود

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: مراسم تشییع و تدفین ۲۳ شهید گمنام دفاع مقدس در استان فارس برگزار می‌شود.

به گزارش تا شهدا؛ سردار سید‌هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) پیکرهای مطهر 23 شهید گمنام دفاع‌ مقدس در 10 نقطه از استان فارس تشییع و به خاک سپرده می‌شوند. 

وی با بیان اینکه سه شهید از جمع این شهدای گمنام در شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) تشییع و تدفین می‌شوند، گفت: پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس در شهرک میان‌رود شیراز و پیکر مطهر یک شهید گمنام نیز در پارک 580 هکتاری دراک شیراز به خاک سپرده می‌شود. 

فرمانده سپاه فجر افزود: علاوه بر تشییع و تدفین پیکر مطهر سه شهید در شیراز، پیکرهای مطهر بیست شهید گمنام دفاع مقدس در مناطقی از فیروزآباد، مُهر، لامرد و لار تشییع و به‌خاک سپرده می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه مردم مومن و شهیدپرور استان فارس در سال‌های گذشته به‌ویژه در تشییع کاروان شاهدان بصیر حماسه باشکوهی با حضور گسترده در مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس رقم زدند، گفت: استان فارس دیار 15 هزار شهید والامقام است و این بار نیز مراسم تشییع و تدفین 23 شهید گمنام دفاع مقدس با حضور گسترده مردم استان فارس برگزار می‌شود. 

سردار غیاثی با بیان اینکه کمرنگ‌‌کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ایران یکی از راهبردهای اصلی دشمنان انقلاب ‌است، گفت: اُنس با شهدا و حضور در مراسم تشییع و تدفین شهدای دفاع مقدس نه تنها روحیه و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده می‌کند بلکه دارای پیام بازدارندگی برای کشورها متخاصم و استکبار جهانی با این مضمون است که ملت ایران در اوج ایثار و از جان گذشتگی در خط مُقدم دفاع از انقلاب اسلامی حضور دارد.

فرمانده سپاه فجر افزود: جزئیات و زمان مراسم استقبال، وداع، تشییع و تدفین شهدای گمنام دفاع مقدس در روزهای آینده از طریق روابط عمومی سپاه فجر فارس اعلام می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه