شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[1 / 12 / 1396] شهید احمد تقدسی؛
[2 / 12 / 1396] بسیجی شهید احمد قنبری؛
[2 / 12 / 1396] بسیجی شهید محمد حسین حدادیان؛
[1 / 12 / 1396] همزمان با سالروز وفات حضرت فاطمه زهرا(س) صورت گ ...
[1 / 12 / 1396] همزمان با سالروز شهادت حضرت رهرا (س)؛
[1 / 12 / 1396] همزمان با سالروز شهادت حضرا فاطمه زهرا(س)؛
[1 / 12 / 1396] مرکزی میزبان فرزندان روح‌الله؛
[1 / 12 / 1396] مرکزی میزبان فرزندان روح‌الله؛
[1 / 12 / 1396] مرکزی میزبان فرزندان روح‌الله؛

کدخبر: 44668
تاریخ انتشار: 27 ارديبهشت 1396 _18:39:50
امیدوارم مرگم وسیله‌ای برای پیشرفت اسلام و انقلاب شود

شهید حسن عسگری در وصیتنامه‌اش نوشت: سالها انتظار مى‌كشيدم كه روزى همچون سربازان صدر اسلام آزاد مردن در راه هدف مقدس نصيبم شود و اكنون گويا آن لحظات شيرين فرا خواهد رسيد و طعم به لقاءالله شتافتن را خواهم چشيد. ان‌شاءالله كه مرگم وسيله‌اى براى پيشرفت اسلام و انقلاب عزيزمان شود.

شهید حسن عسگری فرزند ابراهیم در سال 1340 در شهر مقدس قم چشم به جهان گشود. او در تاریخ 1361.2.15 در عملیات بیت المقدس در خونین شهر به شهادت رسید.

 

وصیتنامه شهید عسگری را در زیر می خوانید:
«بسم الله الرحمن الرحيم و به نستعين»

«من المومنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضى نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا» از مؤمنين كسانى هستند كه بر پيمانى كه با خدايشان بسته وفا دارند و از ايشان كسانى به شهادت رسيده‌اند و كسانى در انتظار شهادتند و هيچ تغييرى در پيمانشان نمى‌دهند .

سالها انتظار مى‌كشيدم كه روزى همچون سربازان صدر اسلام آزاد مردن در راه هدف مقدس نصيبم گردد و اكنون گويا آن لحظات شيرين فرا خواهد رسيد و طعم به لقاء الله شتافتن را خواهم چشيد. ان شاءالله كه مرگ من نيز خود وسيله‌اى براى پيشرفت اسلام و انقلاب عزيز مقدسمان گردد. لذا به حكم شرع شريف اسلام در هنگام رخت بر بستن لذا اين دنيا وصيتى چند را با بازماندگانم در ميان مى‌گذارم.

پدر بزرگوارم اميدوارم از تقصيرات من گذشته و پرصلابت و مقام همچنان پشتيبانى خود را از اسلام و امام و انقلاب ادمه داده تا هر چه بيشتر باعث نابودى و محو كامل استكبار جهانى گرديد.

و شما مادر بسيار عزيزم درست است كه من را بسيار دوست داشتيد ولى اسلام را مسلما از من بيشتر دوست داريد و مطمئن باشيد كه فرزندتان را به راه اسلام فدا نموده‌ايد و لذا اجرى بسيار عظيم نصيبتان خواهد شد ان شاءالله.

و شما برادران عزيزم بايد بهترين پيام رسانان راهم باشيد و پرچم خونين شهدا را هميشه در احتزاز داشته باشيد تا انقلاب اسلاميان جهانى گردد و با ظهور حضرت مهدى(عج) ريشه ظلم و ستم برچيده و پرچم عدالت بر اين جهان افراشته گردد و از شما مستضعفان جامعه كه درست از طبقه خودم هستيد عاجزانه ميخواهم همانطور كه تاكنون اين انقلاب را پشتيبانى نموده و در راه به ثمر رسيدنش ايثار نموده‌ايد جانفشاني‌هاى خود را ادامه داده و اتحادتان را محكم تر نماييد و هميشه رهبرى امام را تأييد نموده و دستوراتشان را مطيع باشيد.

در پايان از همه بستگانم و كليه كسانى كه بر گردنم دينى دارند خواهانم از تقصيرات بنده گذشته و حلالم نمايند و مي‌خواهم كه در گورستان شيخان در جوار شهيدان دفنم نماييد.

ابزار هدایت به بالای صفحه