شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[31 / 2 / 1397] شهید مهدی طهماسبی؛
[1 / 3 / 1397] خلبان شهيد غفور جدی اردبيلی؛
[31 / 2 / 1397] سرهنگ ثامر چنعانی مطرح کرد؛
[31 / 2 / 1397] شهید مدافع حرم شعبان نصیری؛
[1 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهیداحمد اسماعیلی؛
[1 / 3 / 1397] به مناسبت آزادسازی خرمشهر؛
[1 / 3 / 1397] افشار در نشست خبری مستندمسابقه «فرمانده»؛
[31 / 2 / 1397] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران خبر داد؛
[1 / 3 / 1397] سردار شهید محمد زهرابی؛
[31 / 2 / 1397] جهادگر شهید حسین شوریده؛
[1 / 3 / 1397] سردار شهید محمد مهدی خادم الشریعه؛
[2 / 3 / 1397] مسئول دفتر حفظ آثار روحانیت در دفاع مقدس خراسان ...
[31 / 2 / 1397] همسر شهید همت؛
[31 / 2 / 1397] شهید شریف قنوتی؛
[2 / 3 / 1397] معرفی شهدای خراسان جنوبی؛
[31 / 2 / 1397] مدیر اسناد و مدارک اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس ...

کدخبر: 44568
تاریخ انتشار: 25 ارديبهشت 1396 _19:30:05
اگر قطعه قطعه شوم دست از خدا و اسلام برنخواهم داشت

شهید سید مهدی یحیوی در فرازی از وصیتنامه خود می‌نویسد: اگر قطعه قطعه شوم و دوباره زنده شوم دست از خدا و اسلام و انبیاء و ائمه اطهار برنخواهم داشت.

تا شهدا؛ شهید «سید مهدی یحیوی» در تاریخ 12 فروردین 1341 در شهر کرج دیده به جهان گشود و در تاریخ 23 فروردین 1362 در منطقه عملیاتی فکه (شرهانی) به آرزوی خود رسید.
 زندگینامه سردار شهيد سيد مهدی يحيوی:

سید مهدی از كودكی در دامان پر مهر مادر و توجهات پدر كه همراه با آموزش‌‏های مذهبی بود، بزرگ شد. از همان سنين كودكی با جلسات مذهبی و مسجد انس گرفت. پس از اتمام دوره راهنمايی به هنرستان صنعتی كرج رفت. اما به علت ضعف‏‌هايی كه در اين دبيرستان بود راهی اصفهان شد و در يكی از هنرستان‏های صنعتی اصفهان مشغول به درس شد. بعد از دوره دوم هنرستان به علت برخی مشكلات مجددا به كرج برگشت.

بازگشت او مصادف بود با شروع انقلاب در ايران، اين دوران با قبل فرق می‌كرد، چون دورانی نبود كه فقط به درس فكر كند. او به همراه دوستانش هنرستان را سنگر مبارزه عليه رژيم كرد و به هر نحوی كه بود با توزيع اعلاميه‏ های امام (ره)، پخش كتاب، عكس و نوار سخنرانی‌های حضرت امام (ره) ايجاد بی‌نظمی در شهر، رفتن به تظاهرات چه در تهران و چه در كرج، روزهای انقلاب را پشت سر گذاشتند.

پس از پیروزی انقلاب، با فرمان حضرت امام (ره) و تشكيل جهاد سازندگی مشغول به كار شد. در اين زمان بود كه دشمنان در غرب كشورمان با آهنگ خودمختاری «خلق كُرد» شورش كردند. او با عده‌ای از دوستان خود راهی کردستان شد و برای دفاع از اسلام و انقلاب مشغول به نبرد گردید. مدت 4 ماه در کنار دوستانش با دشمنان جنگيد و بعد به كرج برگشت و به عضويت سپاه پاسداران پاسداران درآمد.

با شروع جنگ تحميلی، در آبان سال 1359 عازم جبهه جنگ شد و بعد از دو ماه نبرد در آبادان و خرمشهر به كرج بازگشت. او بارها دنبال فرصتی بود تا عازم جبهه‏‌ها شود. چون خودش بارها گفته بود كه در خواب ائمه (ع) را ديده و به او گفته‌اند به جبهه بيا تا ما را زيارت كنی. در همين ايام بود كه به عنوان محافظ و پاسدار بيت حضرت امام خمینی (ره) انتخاب شد. سپس جزو اولین نفرات راهی لبنان شد. بعد از 4 ماه در لبنان و با تلاش‌‏های بی‌ وقفه خود در راه صدور انقلاب و نابودی كفر و آموزش رزمندگان لبنانی به ايران بازگشت و مجددا در شهر کرج مشغول فعاليت شد.

در اسفند ماه سال 1361 بعد از عمليات والفجر مقدماتی مجددا عازم جبهه جنگ شد. «سید مهدي» اين بار تصميم خود را گرفته بود. بايد به معبودش و معشوقش می‌رسيد و با اين تصميم عازم جبهه‏‌های جنگ شد. او قبل از حركت وعده وصال يار را گرفته بود و وصيت‏نامه خود را نوشت و روی نوار ضبط کرد. حتی به  يكي از دوستانش گفته بود که چگونه و در كجا شهيد مي‏ شود.

بالاخره زمان موعود فرا رسيد و با شروع عملیات والفجر (1) آماده وصال شد و در همين عمليات در تاریخ 23 فروردین 1362 به آرزوی خود رسید. مزار مطهر این شهید والامقام در گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج میعادگاه عاشقان شهدا و دلسوختان عشق الهی است.

شهید «سید مهدی یحیوی» در وصیتنامه زیبای خویش چنین نگاشته است:

بسم رب‏ الشهداء و الصدیقین اللهم جعلنی فی‏ زمره الشهداء

خدایا می‌دانم كه مرگ و زندگی به دست قادر و توانای توست و هر چه را مصلحت تو باشد من خواهان همان هستم (رضاً برضاک) اما آرزوی من حقیر این است و از تو می‌خواهم كه مرگ مرا از این دنیای فانی با شهادت در مسیرت به انجام برسانی.

آری اگر قطعه قطعه شوم و دوباره زنده شوم دست از خدا و اسلام و انبیاء و ائمه اطهار برنخواهم داشت. بگذار برای رضای خدا در خون خود بغلطم. خونی كه مرا با هدفم تنها فاصله است. بگذار این هرچه زودتر صورت گیرد.

بگذار بدانند این دلبستگان به این دنیای فانی این سلاطین ظلم و جور این ظالمین و مغضوبین این شیاطین جانی و خیانت پیشگان پست، آری بدانند كه ما شیعه علی (ع) و از تبار حسینیم و كربلاها به پا خواهیم كرد و این سخن را با ریختن خونمان و قطعه قطعه شدن بدنمان در روز عاشورای‌مان به اثبات خواهیم رساند (كل ارض كربلا و كل یوم عاشورا) و شاهد من شهدای عصرمان است، شهدایی كه برای رسیدن به لقاءالله ثانیه شماری می‏‌كردند و همیشه برای این تحول بزرگ و آزادی از این زندان و این عروج والای معنوی آماده بودند.

و از شما ای مادر و خواهر و برادر تقاضا می‏‌كنم برا اسلام و قرآن و ولایت اهمیت و ارزش قائل شوید و بیش از هر چیز به فكر آن‌ها باشید. مبادا روح شهدا را بیازارید كه خشم خدا شامل‌تان می‏‌شود. با دوستان خدا دوست و با دشمنانش دشمن باشید. خود جدا كننده صفت حق و باطل باشید، نه انسان‏های بی‌تفاوت.

والسلام علیكم و رحمه‏ الله و بركاته

سید مهدی یحیوی

/دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه