شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 4 / 1396] غواص شهید عبدالکریم کجبافی؛
[30 / 4 / 1396] به روایت آزاده یدالله خدادادی؛
[29 / 4 / 1396] یادداشت/ علی ابراهیمی گتابی؛
[29 / 4 / 1396] با حضور مردم قدرشناس آمل؛
[29 / 4 / 1396] رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛
[29 / 4 / 1396] در شب شهادت امام جعفر صادق(ع)؛
[29 / 4 / 1396] همزمان با ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)؛
[30 / 4 / 1396] شهید عباس کریمی؛
[30 / 4 / 1396] حکمت معنوی وصایای شهدا؛

کدخبر: 42007
تاریخ انتشار: 29 اسفند 1395 _13:03:54
سرلشکر باقری مزار شهید محمدرضا سبحانی را زیارت کرد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مزار با حضور در سوسنگرد سرباز شهید محمدرضا سبحانی از شهدای نیروی انتطامی در دوران دفاع مقدس را زیارت کرد.

تا شهدا؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به منظور حضور در مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس به استان خوزستان سفر کرد.

در ادامه این سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به شهرستان دشت‌آزادگان رفت و مزار سرباز شهید شهید محمدرضا سبحانی از شهدای دفاع مقدس نیروی انتظامی در سوسنگرد را زیارت کرد.

در این برنامه سردار محمدرضا اسحاقی فرمانده نیوری انتظامی خوزستان و جمع دیگری از فرماندهان نظامی و انتظامی حضور داشتند.

به گزارش تسنیم، سرباز شهید شهید محمدرضا سبحانی در سال 1338 در سوسنگرد و از پدر و مادری مهربان و متدین دیده به جهان گشود، در روزهای نخست جنگ تحمیلی به سربازان هنگ مرزی ژاندارمری سوسنگرد پیوست تا به دفاع از کشور و هموطنان بپردازد.

در ششمین روز از حمله عراق به خاک ایران با توجه به شناختی که به منطقه داشت، دست به نبردی جانانه علیه دشمن زد و بر قلب سیاه دشمن تاخت، تا جایی که فشنگ داشت نیروهای دشمن را نشانه گرفت.

یکی از تک تیراندازان دشمن این سرباز دلیر را در منطقه خزعلیه شهرستان سوسنگرد با شلیک به دست و پایش زخمی کرد، محمدرضا گلوله‌ها را به جان خرید اما دشمن به این هم راضی نشد و فرمانده مزدور عراقی با دستور خود اعلام کرد تا او را دستگیر کنند.

محمدرضا یک گلوله هم برای شلیک به دشمن را نداشت، بعثی‌ها دست و پای زخمی او را بستند و تا جایی که توانستند بر پیکرش تاختند، او را لگد زدند ولی او همچنان مقاومت می‌کرد. دشمن به این هم راضی نشد و این سرباز دلیر اسلام را به نخل خرما بست، بنزین روی پیکر زخمی و خون آلودش پاشید و او را زنده زنده سوزاند.

باقیمانده پیکرسوخته‌ جوان دلیر سوسنگردی پنج روز بعد به صورت مخفیانه و دور از چشم دشمن در نهم مهر 1359 توسط مردم این شهر سوخته و مقاوم تشییع شد و در منزگاه ابدیش آرام گرفت./تسنیم

ابزار هدایت به بالای صفحه