شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 11 / 1396] شهید مدافع حرم علی سلطانمرادی؛
[27 / 11 / 1396] امیر حیدری؛
[28 / 11 / 1396] دانلود اپلیکیشن شهید سعید قهاری سعید؛
[28 / 11 / 1396] معراج شهدای تهران؛
[28 / 11 / 1396] شهید مدافع حرم مصطفی زال‌نژاد؛
[27 / 11 / 1396] شهید علیرضا نوری؛
[28 / 11 / 1396] با حضور حجت‌الاسلام رئیسی؛
[27 / 11 / 1396] همراه با شهدا؛
[28 / 11 / 1396] شهید مصطفی نمازی‌فرد؛
[28 / 11 / 1396] کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اعلام ...
[28 / 11 / 1396] وصیت‌نامه شهید سید علی موسوی تاکامی؛
[28 / 11 / 1396] معاون امور استان‌های رسانه ملی خبر داد؛
[28 / 11 / 1396] مدیرکل فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان؛
[27 / 11 / 1396] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان مرکزی؛
[28 / 11 / 1396] وصیت‌نامه شهید ناصر طاووسی سیس؛
[29 / 11 / 1396] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان خبر داد؛
[27 / 11 / 1396] همزمان با ایام فاطمیه صورت گرفت؛

کدخبر: 37985
تاریخ انتشار: 22 دی 1395 _19:19:24
مراسم بزرگداشت پاسدار مدافع حرم شهید عباس آسمیه برگزار شد

اولین مراسم بزرگداشت پاسدار مدافع حرم شهید « عباس آسمیه » با مشارکت بنیاد استان البرز در مسجد جامع المهدی واقع در فلکه چهارم فردیس برگزار شد.

 

به گزارش تا شهدا؛ اولین مراسم بزرگداشت پاسدار مدافع حرم شهید « عباس آسمیه » هم‌زمان با نماز مغرب و عشاء و با حضور  سردار نورالهی مشاور عالی دانشگاه امام حسین(ع)، مسئولین کشوری و لشکری، خانواده های شهدا و ایثارگران و امت حزب الله و با مشارکت بنیاد استان البرز در مسجد جامع المهدی واقع در فلکه چهارم فردیس برگزار شد.
 سردار نوراللهی در این مراسم ضمن تسلیت وفات حضرت معصومه (س) و ارتحال یار دیرین انقلاب حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و با درود بر ارواح طیبه شهدا گفت: ۲۲۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس و ۱۰۰۰ شهید مدافع حرم به تعبیر امام خمینی بنیانگذار کبیر انقلاب مانند ستاره ای فتح الظفر بر تارک تاریخ  تا نسل صور می درخشند.
وی درادامه افزود: شاید بعضی ها براین باور باشند که برگزاری مراسم بزرگداشت تنها برای ادای احترام به شهدا باشد اما این تنها شکل قضیه است برگزاری مراسم گرامیداشت شهدا تذکر و یادآوری برای کسانی است که باید دراین مسیرطی طریق کنند.
مشاور عالی دانشگاه امام حسین (ع) اظهار داشت: شهدایی که در اوج غربت و مظلومیت در نقاط گمنامی به شهادت می رسند برای این است که بدانیم و عمل کنیم اگرچه دانستن مهم است اما عمل کردن  مهم تر است و باید یاد آوری کنیم این امر، امری حیاتی است.
نوراللهی گفت: این روزها باید گرامی داشته شود، شخصیت هایی که این روزبه آن اختصاص یافته حرف ها برای گفتن دارند و آیینه هایی هستند که زیبایی ها، حقایق و حسنات را به تصویر می کشند و عباس آسمیه یکی از آن مجاهدان و فداکاران است.
وی هدف از این گردهمایی را صحبت کردن از شهد شیرین شهادت و جهاد بیان کرد وگفت: نسل جوان انتخابگر ما بداند که قوه پیش برنده و عاقل تعیین کننده دراین حوزه بسیار حائز اهمیت است باید بدانیم بشنویم و عمل نماییم
این مقام مسئول در ادامه با اشاره بر عمر کوتاه شهید عباس آسمیه وبرخورداری از مفاهیم ومضامین بالای انسانیت گفت: چطور می شود کسی که ۲۶ بهار را تجربه کرده است قله نشین قلبها شود؟ چطورمی شود انسانی که عمر کمی دارد عرض و عمق زندگی اش این اندازه الگو وعبرت آموز  شود؟ عباراتی که از فرماندهان و همرزمان وی شنیده ایم ان قدر از ظرفیت بالا، مضامین ومفاهیم بالا برخوردار است که جای تعجب دارد.
وی در ادامه افزود: یک سال از عروج و شهادت این انسان وارسته می گذرد اما هم رزم او با شنیدن نام او اشک دیدگانش بر پهنای صورت می نشیند این نکته ظریف همان حلقه مفقوده که در بعضی از فضاها امروز قربانی و فدا می شود و جایگرینی بدلی جای آن را می گیرد و آن مکتب اسلام است.
نوراللهی تصریح کرد: شهید عباس آسمیه درس عشق فرا گرفت و درمکتب عاشقی تلمذ کرد، این مکتب عشق است و مدرس آن خدای سخن علی(ع) است که یاد می دهد در حلب چگونه ظاهر شود، در پیشگاه پدر و مادر چگونه باشد و درمحله چگونه باشد.
وی خطاب به جوانان امروزی گفت: جوان امروزی که به دنبال الگو هستید و می خواهید عباس اسمیه باشید این یک امر دست یافتنی است و عزم و اراده و جهد و تلاش می خواهد که این گونه باشید و به جای این که با پوستر معرفی شوید و در تریبون و تلویریون تبلیغ شوید قلب هارا فتح کنید.
مشاور عالی دانشگاه امام حسین (ع) در ادامه افزود: اگر می بینید امروز با شنیدن اسم عباس اسمیه اشکها در چشم هم رزمانش حلقه میزند به این علت است  که قلب ها را فتح کرده است و باپول باد آورده خود را تبلیغ نکرده است و تابلو و پوستر و آگهی ها او را تبلیغ نکرده اند بلکه عمل شایسته او را در جایگاه رفیع قرار داده است.
وی اظهار داشت :همانطور که حضرت علی (ع) می فرماید با مردم به گونه ای مراوده و معاشرت داشته باشید که اگر ازاین دنیا رفتید برایتان گریان شوند و اشک بریزند و اگر ماندید مشتاق دیدارتان باشند و شهید اسمیه این راه را انتخاب کرد که مایه عزت ومباهات خانواده، هم محلی، هم شهری و هم قطار و هم رزم اش شد.
نواللهی گفت: اگر هزاران شهید ایرانی، عراقی، لبنانی، پاکستانی، افغانی نبود امروز در سوریه محورمقاومت باقی نمی ماند و استکبار در مقابل این عظمت کرنش نمی کرد.
مشاور عالی دانشگاه امام حسین (ع) در پایان خاطر نشان کرد: این مسیری بود که امام آن را ترسیم کرد و مجاهدین این راه همه از یک قماش هستند، وقتی عبارات شهید احمد کاظمی مالک اشتر پیر مقام معظم رهبری را با عبارات وصیت نامه عباس اسمیه مقایسه کردم هردو از یک جنس هستند، اگر رهبر معظم انقلاب می گوید جوانان امروزی از جوانان دیروز چیزی کم ندارند این حرف مبالغه و غلو نیست، چرا امروز در فضای مجازی می گویند جوانان امروزی رنگ باخته اند و رهبر را تنها می گذارند اگر میدان فراهم شود جوان امروز وارد عرصه می شود و امروز چون در برابر رهروان راه ولایت محکم و استوار و با اراده هستید دشمن جزع و فزع می کند هرچه دشمن فریاد می کشد ما شادتر می شویم و دراین راه می مانیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه