شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 11 / 1396] شهید مدافع حرم علی سلطانمرادی؛
[27 / 11 / 1396] امیر حیدری؛
[28 / 11 / 1396] دانلود اپلیکیشن شهید سعید قهاری سعید؛
[28 / 11 / 1396] معراج شهدای تهران؛
[28 / 11 / 1396] شهید مدافع حرم مصطفی زال‌نژاد؛
[27 / 11 / 1396] شهید علیرضا نوری؛
[28 / 11 / 1396] با حضور حجت‌الاسلام رئیسی؛
[27 / 11 / 1396] همراه با شهدا؛
[28 / 11 / 1396] شهید مصطفی نمازی‌فرد؛
[28 / 11 / 1396] کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اعلام ...
[28 / 11 / 1396] وصیت‌نامه شهید سید علی موسوی تاکامی؛
[28 / 11 / 1396] معاون امور استان‌های رسانه ملی خبر داد؛
[28 / 11 / 1396] مدیرکل فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان؛
[27 / 11 / 1396] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان مرکزی؛
[28 / 11 / 1396] وصیت‌نامه شهید ناصر طاووسی سیس؛
[29 / 11 / 1396] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان خبر داد؛
[27 / 11 / 1396] همزمان با ایام فاطمیه صورت گرفت؛

کدخبر: 37984
تاریخ انتشار: 22 دی 1395 _19:16:34
نسل امروز با آرمان های شهدا و شیوه زندگی آنان آشنا شوند

مدیرکل بنیاد گیلان با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: امروز جوانان ما بیش از هر زمانی تشنه شناخت شهدا و ایثارگران هستند و نسل امروز باید با تفکرات و آرمان های شهدا و شیوه زندگی آنان آشنا شوند.

 

تا شهدا؛ نشست بررسي دستورالعمل تصويب شده خدمات رسانى به ايثارگران با حضورشهردار ، جمعی از اعضای شورا، عبدالله پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان و امام پناهی مشاور استاندار در امور ایثارگران برگزار شد.
عبدالله پاکاری در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدا گفت: شهرداری رشت به مقوله شهادت و ایثارگری کم و بیش توجه داشته و امروز این توجه پررنگ تر شده است.
وی با اشاره به متمرکز شدن ۳۴ درصد ایثارگران استان در شهرستان رشت یادآور شد : شایسته است تا بیش از پیش در راستای سرمایه گذاری در این زمینه توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
مدیرکل بنیاد با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: امروز جوانان ما بیش از هر زمانی تشنه شناخت شهدا و ایثارگران هستند و نسل امروز باید با تفکرات و آرمان های شهدا و شیوه زندگی آنان آشنا شوند.
وی با قدردانی از شهردار و اعضای شورا در نام گذاری معابر شهری و نصب تصاویر شهدا در بلوارهای اصلی شهر تصریح کرد: شهرداری رشت می تواند در یک اقدام شایسته دیگر با نصب المانهایی خاص از فرهنگ شهادت و ایثار در ورودی های شهر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و نیز زیبا سازی شهر گام بردارد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ساماندهی اشتغال فرزندان شاهد را یکی از دغدغه های مهم دانست و گفت: در ساماندهی بازارچه های شهر می توان از دخالت و مشارکت فرزندان شهدا بهره برد.
امام پناهی مشاور استاندار در امور ایثارگران نیز با قدردانی از شهردار در نصب عکس و تصاویر شهدا در میادین و بلوارهای اصلی شهر خاطرنشان کرد: این اقدام شایسته شهر رشت در تدوین دستورالعمل خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان عملکرد شهرداری قابل تقدیر است.
مشاور استاندار در امور ایثارگران با اشاره به کسب رتبه دوم توسط استان گیلان در تدوین دستورالعمل خدمات رسانی به ایثارگران یادآور شد: این گزارش به عنوان عملکرد شهرداری مرکز استان علاوه بر ارسال به مشاور ایثارگران کشور برای تعمیم به همه شهرها ارسال خواهدشد.
شهردار رشت با اشاره به اختصاص کدهای جدید در حوزه امور مساجد و امور ایثارگران در برنامه ریزی بودجه شهرداری در سالجاری تصریح کرد : براساس دستورالعمل جدید امور ایثارگران که برای اولین بار در ساختار شهرداری رشت نهادینه می شود، با پیروی از قوانین بالا دستی اقدامات ویژه ای در حوزه های رفاهی، درمانی و گردشگری لحاظ شده است.
دکتر ثابت قدم با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه یادآور شد: بر مبنای این بانک اطلاعاتی با محوریت حضور ایثارگران محترم در هر محله ضمن ساماندهی آنان شهروندان محترم ایثارگران متوجه این موضوع خواهند شد که شهرداری به وظیفه خود در زمینه سرزدن و رسیدگی به ایثارگران کاملا آگاه است.
وی دستورالعمل امور ایثارگران شهرداری را نشان از فعالیت شایسته این امور دانست و گفت: رسیدگی به مشکلات شهروندان ایثارگر و انتقال مشکلات آنان به مسئولین مربوطه بخشی از وظایف مدیریت شهری است.
امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران شهرداری نیز ضمن قدردانی از شهردار و اعضای شورا در حمایت از امور ایثارگران اذعان داشت: دستورالعمل خدمات رسانی به امور ایثارگران شهرداری در سه بخش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،  خدمات مالی رفاهی و معیشیتی و تکریم تدوین شد.
وی افزود: مطابق بودجه اختصاص یافته برای سال آتی، برنامه هایی چون برگزاری ۲۴۴ دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران در سال جاری به صورت ماهیانه و مناسبت های مختلف، برگزاری سه جشن بزرگ در سه مناسبت خاص، تجلیل از ایثارگران شاغل در ایام مختلف سال، گلباران مزار شهدا به صورت ماهیانه و مناسبتهای خاص، تحت پوشش قرار دادن کارکنانی که حین کار دچار آسیب دیدگی شده و یا خدای نکرده جان خود را از دست می دهند، ارایه خدمات مالی و رفاهی مختلف به ایثارگران، اهدای جوایز و هدایای تحصیلی و کسب موفقیت های فرهنگی و ورزشی، ارائه کمک هزینه ازدواج و تدفین و ....از اهم برنامه های این دستور العمل است.

ابزار هدایت به بالای صفحه