شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 12 / 1396] شهید حسین خرازی؛
[3 / 12 / 1396] با حضور مسئولان کشوری و لشکری؛
[3 / 12 / 1396] فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان؛
[3 / 12 / 1396] با حضور دریابان شمخانی؛
[3 / 12 / 1396] همراه با شهدا؛
[3 / 12 / 1396] مسئول امور روحانیون اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس ...
[3 / 12 / 1396] با حضور «صادق آهنگران»؛
[3 / 12 / 1396] شهید ابوالفضل ضرغام؛
[3 / 12 / 1396] فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان؛
[3 / 12 / 1396] بیانیه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت ...

کدخبر: 37955
تاریخ انتشار: 22 دی 1395 _08:44:15
یادواره شهدای مدافع حرم در مسجد ارک برگزار شد

یادواره شهدای یگان فاتحین سیدالشهداء (شهدای مدافع حرم) در مسجد ارک تهران برگزار شد.

به گزارش تا شهدا؛ در این مراسم معنوی که با حضور صدها نفر از مردم  و رزمندگان یگان فاتحین برگزار شد، یاد و خاطره شهدای این یگان به ویژه شهدای عملیات خان طومان گرامی داشته شد.
 
سردار حسین الله کرم از فرماندهان دوران دفاع مقدس در این مراسم معنوی در سخنانی با بیان اینکه جنگ ما جنگ عقیده است و مرز نمی شناسد گفت: انقلاب ما متعلق به محرومان است و باید کسانی که در مجلس و دولت هستند نیز از محرومین باشند تا حریم انقلاب پاس داشته شود.
 
وی با اشاره به توطئه دشمنان برای سرنگونی دولت بشار اسد به دست تکفیری ها در سال های گذشته افزود: ما در شرایطی وارد دفاع از حرم و حریم اسلام شدیم که دشمنان قصدشان این بود که حرم ائمه را ویران کنند و حتی ابتدا تلاش می کردند از سمت خراسان رخنه کنند که موفق نشدند و سپس از سوریه و عراق سر برآوردند.
 
سردار الله کرم با بیان اینکه داعش حتی ویرانی مسجد النبی و کعبه نیز را هدف خود اعلام کرده است گفت: ما در شرایطی وارد سوریه شدیم که تکفیری ها تا 400 متری ریاست جمهوری سوریه آمده بودند و عملاً دولت و پایتخت سوریه سقوط شده تلقی می شد.
 
وی در ادامه با اشاره به مراحل مختلف عملیاتی برای پاک سازی دمشق از تکفیری ها و متعاقب آن دفع خطوط تدارکاتی دشمن و در نهایت برنامه ریزی برای تصرف حلب افزود: حلب در سوریه موقعیت بسیار راهبردی دارد به طوری که هر کس آن را در اختیار داشته باشد به لحاظ راهبردی عملاً بر سوریه نیز تسلط دارد و برنده جنگ است.
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به رشادت های رزمندگان سوری و مدافعان حرم در آزادسازی حلب گفت: همانطور که خرمشهر را خدا آزاد کرد، حلب را نیز خدا آزاد کرد.
سردار الله کرم با اشاره به سالروز عملیات پیروزمندانه کربلای 5 و اینکه امام خمینی عملیات کربلای پنج را لیله القدر انقلاب می دانست افزود: این عملیات به لحاظ راهبردی بسیار برای ما حائز اهمیت بود زیرا پس از آن  قطعنامه 598 صادر شد.
 
وی گفت: قطعنامه 598 در آن مقطع روی کاغذ به نفع ما بود اما در عمل این گونه نبود و شاید قابل مقایسه با برجام باشد که نمی توان به دشمن اعتماد کرد.
 
سردار الله کرم ابراز امیدواری کرد درس های گرفته شده از عملیات خان طومان و همچنین کربلای پنج در آینده نیز برای مسئولان ما راه گشا باشد.
 
در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت نیز با روضه خوانی و ذکر مصیبت اهل بیت یاد شهدا و ایثارگران را گرامی داشتند./مشرق

ابزار هدایت به بالای صفحه