شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه دانشجوی شهید علی مستغیثی؛
[31 / 3 / 1397] سردار شهید ایرج رستمی؛
[31 / 3 / 1397] شهید مدافع حرم شهید حسین بادپا؛
[30 / 3 / 1397] به روایت جانباز مدافع حرم محمد جواد شریفی؛
[30 / 3 / 1397] وصیت‌نامه شهید غلامرضا سعادت؛
[30 / 3 / 1397] به مناسبت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] فرزند مرحوم ابوترابی‌فرد؛
[30 / 3 / 1397] شهید حسین صابری؛
[30 / 3 / 1397] شهید مصطفی چمران؛
[30 / 3 / 1397] هاشمی‌نژاد خبر داد؛
کدخبر: 37917
تاریخ انتشار: 20 دی 1395 _23:29:07
بررسی نفوذ دشمن از دیدگاه حضرت امام خامنه‌ای در یک اثر

کتاب «نفوذ؛ بررسی نفوذ دشمن از دیدگاه حضرت امام خامنه‌ای» از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش تا شهدا؛ کتاب «نفوذ؛ بررسی نفوذ دشمن از دیدگاه حضرت امام خامنه‌ای» به قلم محمد رستمی از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شد.

این کتاب با مقدمه حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب آغاز می‌شود و مشتمل بر چهار فصل با عناوین «ماهیت و اقسام نفوذ»، «اهداف و ابزار دشمنان برای نفوذ»، «عوامل ایجاد کننده نفوذ دشمن» و «راه های مقایله نوفذ دشمن و «نمودار مروری بر بیانات مقام معظم رهبری بر نفوذ تشکیل شده است.

در مقدمه حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب بر این کتاب می‌خوانیم:

کتاب نفوذ در بیان امام خامنه‌ای بسیارخوب گردآوری شده و در حد خود توانسته، با کنکاش و تألیف و یافتن ربط بیانات ترسیمی هشدار دهنده و بصیرت بخش، از دشمن و نفوذ او و اهدافش ارائه دهد.

تردید نیست که بصیرت و آگاهی از دشمن و اهدافش، اصلی‌ترین گام، در امکان دفع خطرات ناشی از اقدامات او است؛ و جمع بین دو آیه «وَدَّ الَّذینَ کَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَ أَمْتِعَتِکُمْ فَیَمیلُونَ عَلَیْکُمْ مَیْلَةً واحِدَةً» آنها که کفر ورزیدن دوستدارآنکه شاید از اسلحه و دارای‌هایتان غافل شوید تا هجوم یکپارچه و یکباره را بر شما انجام دهند و آیه «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُمْ»؛ و فراهم سازید در مقابله با دشمن هر آنچه می‌توانید از توانمندی اسبان مهیا کنید که با این آمادگی دشمن را خواهید ترساند»، بر ما حتم می‌سازد، توجه دائم به نفوذ دشمن را؛ که اگر غفلت شود به یکباره چشم باز کرده، خواهیم دید که تا اعماق فکری ما نفوذ و با تغییر همه باورها و زیر بناهای فکری و دگرگون ساختن ذائقه‌ها، ما را زمین‌گیر و برده خود ساخته است.

امید آنکه برای قدردان روشنگری و وهابیت به هنگام دائم رهبر و مقتدایمان بوده تا ظهور منجی عالم، از وجود ذی جودش بهره‌مند باشیم.

نویسنده در بخشی از پیشگفتار این کتاب می‌نویسد:

به راستی جامعه اسلامی، با وجود امتی بصیر و نعمت بزرگ ولایت و امام حکیم، از همه شیطنت‌های دشمن در امان می‌باشد؛ ولی این مسأله، نباید باعث غفلت از پروژه نفوذ دشمن شود. لذا بر ما حتم می‌سازد؛ برای اینکه بتوانیم اقدامات خصمانه دشمن برای نفوذ را خنثی کنیم؛ ناگریز باید شناخت دقیقی از ماهیت و اقسام نفوذ و همچنین عوامل ایجاد کننده و راه‌های مقابله با نفوذ دشمن، داشته باشیم. برای تحقق این امر باید نگاه و حواسمان را به فرامین حکیمانه و روشنگرانه و بصیر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای، که معظم له، همواره امت اسلامی را از خطر نفوذ دشمن، بر حذر و به لزوم داشتن بصیرت، برای مقابله با آن راهنمایی می‌فرمایند؛ بسپارم؛ تا از کید دشمنان درامان باشیم. زیرا تنها مسیر هدایت، دل در گرو ولایت نهادن است.

 اما نکاتی در جهت مطالعه بهتر این کتاب متذکر می‌شوم:

کل کتاب برگرفته از گزیده کلام منور رهبر معظم انقلاب، بدون هیچ دخل از خرداد سال 68 تا دی ماه سال 94 می‌باشد.

این کتاب با توجه به ضرورت مهم موضع نفوذ و هدفمند شدن بحث به چهار فصل «ماهیت و اقسام نفوذ»، «اهداف و ابزار دشمنان برای نفوذ»، «عوامل ایجاد کننده نفوذ دشمن» و «راه‌های مقابله نفوذ» پرداخته است.

به منظور حفظ ارتباط محتوای مطالب کتاب، بیانات سال‌های متمادی معظم له، با دقت ویژه‌ای، ذیل موضوعات کتاب، به طور که محتوای بیانات تغییر نکند؛ ترکیب شده‌اند، که باعث نظامند و آسان‌تر شدن مطالعه خوانندگان گرامی می‌شود.

برای مشخص شدن بیانات ترکیب شده با یکدیگر، در آخر هم مطلب، زمان و مکان ایراد آن سخنرانی در پاورقی درج شده است.

در خلال متن، آیات و روایاتی به زبان عربی مشاهده می‌گردد، که برای هرچه بیشتر انس خوانندگان، با آن آیات و روایات، آدرس دقیق و ترجمه آنان در پاورقی درج شده است.

 

در عنوان «اسلام و روحانیت؛ مانع نفوذ دشمن» در فصل چهارم این کتاب می‌خوانیم:

ببینید این مبارزاتی که با فرنگی‌ها و با خارجی‌ها و با نفوذ اجانب در کشور از طرف علما انجام گرفته، که یک نمونه‌اش خود میرزای شیرازی است، یک نمونه‌اش دو طرف مشروطیت هستند در نجف؛ یعنی هم آسید محمدکاظم، هم آخوند ملاکاظم خراسانی، که هر دوی اینها مخالف حضور بیگانه بودند؛ هم آنکه با مشروطیت مخالفت می‌کرد، از حضور بیگانه می‌ترسید؛ هم ایشان که مشروطه می‌خواست، آن روح آزادی‌خواهایش همراه با بیگانه‌ستیزی بود، و چه مرحوم آسیدعبدالحسین لاری، چه مرحوم آسیدعبدالله بلادی در بوشهر - که او هم داستان‌های مفصلی دارد - و چه مرحوم خیابانی و دیگرانی که در سرتاسر کشور در آن برهه بودند، منشأ مخالفت همه آنها با خارجی‌ها بود؛ یعنی صورت قضیه این بود که کفر در مقابل اسلام است؛ چون خارجی، کافر بود؛ فرنگی، کافر بود و نمی‌خواستند کفر بیاید.

صورت این قضیه، صرفا یک جنگ مذهبی را نشان می‌دهد؛ اما وقتی انسان کاوش می‌کند، می‌بیند در اغلب اینها، به خصوص در قضیه مرحوم حاج‌آقا نورالله، مسأله فقط یک جنگ مذهبی نیست؛ یعنی دعوای این نیست که مسیحی‌ها می‌خواهند بیایند غلبه پیدا کنند؛ مسیحی‌ها که در خودِ اصفهان با آنها داشتند زندگی می‌کردند؛ ارامنه اصفهان همیشه بودند و با هم زندگی می‌کردند و مشکلی هم نداشتند؛ پس دعوا، دعوای مذهبی نبود، بلکه دعوا، سر همان چیزی است که ما امروز از مسأله استقلال می‌فهمیم؛ یعنی سلطه اقتصادی، سلطه فرهنگی، سلطه سیاسی، سلطه اجتماعی و نفوذ ویران‌کننده و خانه‌براندازی که غرب در دنیا داشته ـ آن دوره، دوره‌ای بود که غرب با نشاط و با سرزندگی داشت می‌آمد و حالت تهاجمی داشت ـ اینها این را می‌دیدند؛ این را می‌فهمیدند.

کتاب «نفوذ؛ بررسی پروژه برنامه ریزی نفوذ دشمن از دیدگاه حضرت امام خامنه‌ای» با شمارگان 3000 نسخه، در 215 صفحه، با قیمت 10 هزار تومان از سوی نشر شهید کاظمی منتشر شده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه