شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 5 / 1398] بازخوانی دست‌نوشته شهید «باغبانی»؛
[30 / 5 / 1398] گفت‌وگو با برادر شهیدان جعفر و شیرزاد بلبل‌پور؛
[29 / 5 / 1398] آزاده عبدالمحمد شیخ ابولی؛
[30 / 5 / 1398] حجت‌الاسلام «سید احمد رسولی»؛
[30 / 5 / 1398] از اخراجی‌ها تا جبهه سوریه؛
[29 / 5 / 1398] روایت همسر شهید مدافع حرم سید جواد اسدی منتشر ...
[30 / 5 / 1398] رحیم قمیشی روایت کرد؛

 

کدخبر: 36830
تاریخ انتشار: 4 دی 1395 _17:23:06
طرح شهید شوشتری در ۱۰۰ دهستان کردستان در حال اجرا است

سنندج- مسئول بسیج سازندگی استان کردستان عنوان کرد: طرح شهید شوشتری در ۱۰۰ دهستان استان با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

تا شهدا؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان امروز شنبه با رضا ولی بیگی مسئول بسیج سازندگی این استان  به منظور بررسی راهکارهای همکاری بیش از پیش دو جانبه در قالب انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دیدار و گفتگو کرد .

مسئول بسیج سازندگی استان کردستان در این دیدار باتشریح تاریخچه تشکیل و حوزه فعالیت های بسیج سازندگی کردستان گفت: بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس در عرصه های اقتصاد مقاومتی، عمرانی و محرومیت زدایی فعالیت می نماید.

رضا ولی بیگی عنوان کرد: فعالیت های واحد سازندگی و اقتصاد مقاومتی در زمینه های محرومیت زدایی، اعطای تسهیلات بانکی، کمک به زنان بی سرپرست و محروم، توزیع اقلام حمایتی در روستاهای محروم از جمله اقدامات این واحد بوده است.

وی بیان کرد: واحد سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه بیت المقدس در سال ۹۳ در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از طرح ها در استان ۵۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به ۵۹۷ طرح پرداخت کرد.

وی ادامه داد: از سال ۹۴ تا کنون هم ۶۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۴۴۰ طرح و در قالب صنایع تبدیلی هم ۱۳۲ طرح تبدیلی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۳۸۵ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان کردستان  ادامه داد: واحد سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه بیت المقدس در سال ۹۳ با اجرای ۵۹۷ طرح و در سال ۹۴  با ۶۴۱ طرح توانسته در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی گامی موثر برداشته و با اجرای این تعداد طرح موجب اشتغالزایی بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ نفر در استان شود.

ولی بیگی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی استان کردستان توانسته است به صورت پایلوت کشوری در اجرای طرح شهید شوشتری اقدام کند، بیان کرد: این طرح در سال جاری در ۱۰۰ دهستان با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی  اظهارداشت: امیدواریم با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در راستای ارائه آموزش های مهارتی به روستائیان با هدف توانمند سازی و افزایش مهارت های آنها در زمینه و فرصت های اشتغال گام مهم و موثری برداریم.

ابزار هدایت به بالای صفحه