شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 8 / 1397] نوری از گیلان که در سوریه تابید؛
[27 / 8 / 1397] کارگردان فیلم خانطومان؛
[27 / 8 / 1397] به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج؛
[27 / 8 / 1397] طی مراسمی با حضور رئیس صندوق توسعه ملی صورت گرفت؛
[27 / 8 / 1397] جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان؛
[27 / 8 / 1397] یادی از شهید محمود جشن مریم از حماسه آفرینان ج ...
[27 / 8 / 1397] روحانی شهید، حجت‌الاسلام والمسلمین شهید دکتر نع ...
[28 / 8 / 1397] مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی کشور در گفت و گو ب ...
کدخبر: 31926
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 _08:29:16
بخش دوم مستند «بی قرار» با محوریت جبهه مقاومت سوریه در حال ساخت است

کارگردان مستند «بی‌قرار» گفت:قیمت دوم این مستند که در ارتباط با شهید سردار همدانی است با حضور در سوریه و تهیه تصاویر لازم در حال ساخت است.

تا شهدا؛ علی جیحونیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج حسین همدانی اظهار داشت: مستند «بی‌قرار» بعد از شهادت این شهید معزز ساخته شده و به همین مناسبت نیز تاکنون 170مرتبه از شبکه‌های داخلی و برون مرزی جمهوری اسلامی ایران پخش شده است.

وی درباره چگونگی ساخت این مستند بیان کرد: وقتی سردار همدانی در قید حیات بودند ما برای ساخت چند مستند در خدمت ایشان بودیم که یکی از آنها مربوط به سردار شهید علیرضا حاج بابایی بود که به همین مناسبت به همراه سردار همدانی سفری را  به مناطق عملیاتی سرپل ذهاب، کوشک و طلائیه داشتیم.

این مستندساز همدانی گفت: بعد از گذشت مدتی ایشان اعلام کردند که در جریان ساخت مستند از فرد دیگری استفاده کنیم که به همین دلیل ساخت مستند بعد از شهادت ایشان ادامه یافت.

وی با اشاره به استقبال مردم از این مستند درباره ساخت قسمت دوم این آن نیز بیان کرد: در مدت یکسال گذشته تلاش کردیم تا با حضور در سوریه و تهیه تصاویر لازم قسمت دوم این مستند را بسازیم که هنوز کارهای پایانی آن انجام نشده و به بعد از جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت موکول شده است.

سازنده مستند بی‌قرار با بیان اینکه برای ساخت قسمت دوم این مستند در همکاری 40 روزه با دوستان سپاه منابع دیگری در اختیار سازندگان این اثر فرهنگی هنری قرار گرفته است، عنوان کرد: ما تلاش کرده‌ایم تا از تمام منابع موجود برای ساخت این اثر استفاده کنیم.

وی با تشریح ابعاد فرهنگی شخصیت شهید همدانی تصریح کرد: سردار همدانی یک مدیر فرهنگی برای ما هنرمندان و جوانان بودند که فعالیت فرهنگی و تلاش وی برای تربیت افرادی که به درد نظام و مردم و مستضعفان بخورد نشان‌دهنده نگاه فرهنگی شهید همدانی دارد.

جیحونیان با بیان خاطره‌ای از سردار همدانی گفت: در منطقه سرپل ذهاب که همراه ایشان بودیم پس از گذراندن یک روز کاری سنگین، خسته به محل استراحت خود بازگشتیم. نیمه شب بود که متوجه شدم صدایی می‌آید وقتی دقت کردم دیدم در آن تاریکی که همه تیم 15 نفر ما در خواب بودند سردار همدانی برای انجام نافله شب برخاسته‌اند و مشغول مناجات هستند خیلی دلم می‌خواست آن لحظات ناب را ثبت کنم که متأسفانه نشد.

وی افزود: سردار همدانی بعد از خواندن نماز شب، با همان سبک و سیاقی که از فرماندهان دفاع مقدس در زمان جنگ شنیده بودیم وضعیت بچه‌ها را بررسی کرد  و آنجا که لازم بود پتویی روی آنها می‌انداخت./رودآور

ابزار هدایت به بالای صفحه