شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 7 / 1398] نگاهی به سختی‌های یک مبارز که قبل از پیروزی انق ...
[24 / 7 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید اصحابی؛
[24 / 7 / 1398] من و راهپیمایی اربعین؛
[24 / 7 / 1398] فرمانده سپاه شهرکرد از مظلومیت و گمنامی شهید به ...
[24 / 7 / 1398] پیام فرزند شهید عباسی بعد از دستگیری زم؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 20557
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 _11:20:42
پرداخت حقوق به افراد تحت تکفل والدین شهید
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مستمری افراد تحت تکفل خانواده شهید پس ازفوت والدین شهدا نباید قطع شود، گفت: برای اجرای این موضوع در حال حاضر مشکلات قانونی وجود داشته که باید رفع شود.
تا شهدا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مستمری افراد تحت تکفل خانواده شهید پس ازفوت والدین شهدا نباید قطع شود، گفت: برای اجرای این موضوع در حال حاضر مشکلات قانونی وجود داشته که باید رفع شود.

ایرج عبدی با اشاره به بررسی طرح راهکار عدم قطع مستمری خانواده شهید با فوت پدر و مادر شهید در کمیسیون متبوع خود، گفت: درحال حاضر بنیاد شهید وامور ایثارگران حقوق و مستمری را ماهیانه به والدین شهید پرداخت می‌کند که طبق روال معمول افرادی تحت تکفل پدرو مادر شهید هستند که این افراد یا فرزند خوانده بوده و یا فرزند واقعی والدین شهید هستند.

نماینده مردم خرم آباد و دوره درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در صورت فوت پدرو مادر شهید دیگر هیچ مستمری به این خانواده تعلق نمی‌گیرد، افزود: برای جلوگیری از هرگونه مشکل و تضییع حقوق افرادی که تحت تکفل پدرومادر شهید هستند در طرح مجلس پیشنهاد شده تا زمانی که فرزندان تحت تکفل والدین شهدا شرایط اقتصادی مناسبی را به دست می آورند این مستمری و حقوق قطع نشود.

وی با تاکید براینکه به طور حتم نباید مستمری والدین شهدا پس از فوت‌شان قطع شود، تصریح کرد: خوشبختانه برای اجرای این طرح منابع مالی مناسبی وجود داشته و حتی بنیاد شهید و امور ایثارگران در برخی شرایط این مستمری را به فرزندان تحت تکفل والدین شهدا پرداخت می کند، اما از آنجایی که قانونی برای این مورد وجود ندارد گفته می‌شود که بنیاد شهید نباید این مستمری را پرداخت کند؛ ولی با توجه به شرایط موجود جامعه این امکان برای پرداخت مستمری به افراد تحت تکفل پدرومادر شهید وجود دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح ازسال گذشته در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است، گفت: تا کنون جلسات بسیاری با بنیاد شهید برای پیگیری این موضوع برگزار شده و بررسی آن در کمیسیون اجتماعی از هفته جاری آغاز می شود.

گفتنی است، درجلسات این هفته کمیسیون اجتماعی راهکار عدم قطع مستمری خانواده شهید با فوت پدر و مادر شهید بررسی خواهد شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه