شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 19819
تاریخ انتشار: 30 آبان 1394 _06:50:58
یادواره شهدا مجلس تعظیم و احیای راه شهداست
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در یادواره شهدا ی محله امیرالمومنین(ع)، گفت: یادواره شهدا مجلس تعظیم و احیا فکر و راه شهداست.
تا شهدا؛ یادواره شهدای والامقام محله امیرالمومنین علیه السلام شامگاه روز پنجشنبه 28 آبانماه 94 با سخنرانی آیت اله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اردبیل و با حضور خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، استاندار، مدیرکل و همکاران بنیاد و اقشار مختلف مردم برگزار شد .

آیت اله سیدحسن عاملی با تشکر از بنیاد شهید و امورایثارگران و نهاد های مشارکت کننده در برگزاری یادواره ها، گفت: یادواره شهدا مجلس تعظیم و احیا فکر و راه شهداست .

وی با بیان فرازهایی از دوران خلافت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و سیره حکومتی آن حضرت، بیان داشت: سیره حضرت علی علیه السلام همان راه و روش پیامبر عظیم الشان اسلام بود و آن حضرت لحظه ای از رسول خدا جدا نشد .

آیت اله عاملی ادامه داد: شعارهای انقلاب اسلامی ما شعارهای جهانی و همان شعارهای اهل بیت علیهم السلام است و این شعارها در بردارنده مسایل گم شده بشر امروزی است . جنگ بر سر اصول از اول اسلام آغاز شده و این اصول را معصومین(ع) تعریف کرده اند و بر سر آن به شهادت رسیدند و شهدای گرانقدر ما هم ادامه دهنده همان اصول هستند و برای آن از جان خود گذشتند .

امام جمعه اردبیل افزود: خداوند انبیا(ع)، علما و شهدا را در یک ردیف آورده است . جائی که خون لازم بود شهدای ما خون دادند و خون شهید عامل ایجاد فضای معنوی در جامعه است .

نماینده ولی فقیه در استان در بیان اهمیت رهبریت صالح، اظهار داشت: حضرت امام راحل نماد عزت این ملت بود که به پا خواست. انقلاب اسلامی ما ادامه دهنده شعار حضرات معصومین علیهم السلام است . تا فکر و اندیشه رهبریت صالح بر دنیا حاکم نشود مشکلات مردم وجود خواهد داشت .

خاطره گویی یکی از آزادگان عملیات خیبر، مداحی توسط یکی از جانبازان و تجلیل از 4 نفر آزاده از برنامه های اجرا شده در یادواره بود .

ابزار هدایت به بالای صفحه