شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[28 / 10 / 1398] مبارزات شهید نواب صفوی با استعمار انگلیس در آبا ...
[29 / 10 / 1398] بمناسبت سالگرد شهادت اولین شهید دانش آموز استان ...
[29 / 10 / 1398] نگاهی به زندگی شهید محمودرضا بیضایی؛
[29 / 10 / 1398] روایت ها از آخرین ساعات حیات حاج قاسم؛
[29 / 10 / 1398] شهید اسماعیل دقایقی؛
[28 / 10 / 1398] معاون سیاسی استانداری کهگیلویه وبویراحمد؛
[28 / 10 / 1398] با حضور خانواده شهیدان سردار سلیمانی و پورجعفری؛
[28 / 10 / 1398] دست خدا در شکستن هیمنه آمریکا پیدا بود؛

 

کدخبر: 16696
تاریخ انتشار: 30 شهریور 1394 _07:36:11
انس و الفت انسان با معبود در خانه خدا بیشتر می شود
جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی گفت: فضای ملکوتی، معنوی و نشاط آوری در بیت الله الحرام حاکم است که هر زائری می تواند بری از بخل، حسد و تکبر آن را دریافت کرده و با معبود خود انس و الفت بیشتری برقرار کند.
تا شهدا: سردار هاشمی، جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی که با کاروان دوم ویژه حج تمتع جانبازان، عازم سرزمین وحی شده است در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی «ایثار» در خصوص حال و هوای سفر معنوی به خانه خدا، گفت: فضای ملکوتی، معنوی و نشاط آوری در بیت الله الحرام حاکم است که هر زائری می‌تواند بری از بخل و حسد و تکبر آن را دریافت کرده و با معبود خود انس و الفت بیشتری برقرار کند.

وی با اشاره به جایگاه و منزلت ابراهیم خلیل (ع) و گذشتن وی از دنیا و مادیات، خاطرنشان کرد: پیامبران بسیاری فضای معنوی خانه خدا و بزرگی آن را درک کرده‌اند. آنان بر اساس ادیان خود و به روش و سنن خود خدا را پرستش کرده‌اند، ما هم که ادعای پیروی از پیامبر آخرالزمان و قرآن را داریم، باید با روش رسول اسلام و در پرتو نور و وحدانیت الهی این مسیر را طی کنیم.

هاشمی اظهار  داشت: پس از حضور در این فضا، خداوند انرژی معنوی را نصیب زائران خانه خود کرده و آنان را سرشار از معنویت و نور الهی می‌کند. انسان در سرزمین وحی منش معنویت و راه پیامبران و امامان معصوم را بیش از پیش در می‌یابد. در جنگ 8 ساله نیز بیش از 30 کشور جهان با همدستی با رژیم بعث در مقابل ایران ایستادند تا رسالت پیامبر (ص) و ائمه (ع) را از ملت ایران بگیرند، ولی امام (ره) خواست تا این انقلاب بماند و توانست آن را به همه جهان صادر کند.

وی با بیان اینکه حال و هوای مکه و خانه امن الهی انسان را از آلودگی‌های دنیوی پاک و منزه می‌کند، گفت: این پاکی از منشأ خیرات خداوند به بنده خود است که ارتباط معنوی انسان با خالق نیز از آن نشأت می‌گیرد.

 سردار هاشمی در خصوص آثار حج در روحیه جانبازان، گفت: بندگی انسان با حضور در این فضای معنوی، بیش از پیش آشکار می‌شود. جانبازان نیز با تمسک به اهل بیت (ع) و انس با قران و آگاهی از اینکه امام زمان (عج) بر اعمال و رفتار ما نظارت دارد به دعا، راز و نیاز با خداوند می‌پردازند که این اعمال دینی و معنوی تأثیر بسزایی در روحیه آنان دارد.

* ایثار

ابزار هدایت به بالای صفحه