شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 15319
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1394 _09:21:40
حماسه های شهدا در قالب تولیدات فرهنگی و هنری ماندگار شود
رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشور گفت: حماسه های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس باید در قالب آثار و تولیدات مختلف فرهنگی و هنری ماندگار شود.
تا شهدا: سردار احمد حق طلب ظهر یکشنبه درنشست هماهنگی برگزاری کنگره ملی شهدای استان چهارمحال و بختیاری افزود: با تولید فیلم و مستندهای باکیفیت در رابط با سرداران شهید این استان می توان بخشی از رشادتهای آنان را به تصویر کشید.
وی تصریح کرد: عرصه دفاع مقدس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بزرگترین عرصه حماسه آفرینی ملت ایران به شمار می رود.
وی ادامه داد: برگزاری یادواره های شهدا باید با عظمت و شکوه خاصی برگزار شود تا هم خدا و شهدا و خانواده معظم آنها از ما راضی باشند و هم منویات مقام معظم رهبری در رابطه با دفاع مقدس به نحو شایسته ای محقق شود.
حق طلب بر فضاسازی مناسب در راستای برگزاری هرچه بهتر کنگره ملی شهدای استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد و گفت: ساخت تندیس و نمادهای ماندگار از شهدای این استان نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.
وی یادآور شد: المانها و تندیسهایی که در این رابطه ساخته می شود باید از ماندگاری بالایی برخوردار باشد.
رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشور، مشارکت مردم در برگزاری یادواره های شهدا را از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: این کنگره در برانگیختگی و مشارکت مردم می تواند نقش بسزایی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود پس از برگزاری کنگره شهدای استان، این ستاد همچنان به فعالیت خود ادامه دهد و در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کند.
به گزارش ایرنا، کنگره ملی شهدای استان چهارمحال و بختیاری 15 مهرماه سال جاری در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار می شود.


* ایرنا

ابزار هدایت به بالای صفحه