شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 5 / 1397] شهید مدافع حرم مصطفی نبی‌لو؛
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[29 / 5 / 1397] به روایت آزاده سردار سعید فرجیان‌زاده؛
[29 / 5 / 1397] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی؛

 

کدخبر: 1208
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1393 _17:25:30
گلایه خانواده شهدا از وضع حجاب در جامعه

گلایه خانواده شهدا از وضع حجاب در جامعه در دیدار مسئولان شاهرود با خانواده شهید بزرگوار احمد اسدیان در این شهر مطرح شد و پدر شهید تأکید داشت که علاقه نداریم با این وضع از خانه بیرون بیاییم.

به گزارش تا شهدا از شاهرود، حسن طالع‏زاری ظهر امروز در دیدار بسیجیان شاهرودی با خانواده شهید احمد اسدیان که با حضور مسئولان بسیج ولایت شاهرود در منزل شهید بزرگوار احمد اسدیان برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدا و با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر لزوم بزرگداشت خانواده شهدا اظهار کرد: خانواده شهدا گل سرسبد انقلاب هستند.

فرمانده بسیج ولایت شاهرود افزود: بزرگداشت خانواده شهدا در حقیقت ارج نهادن به ایثارگری، شهادت و تکریم مقام شهید و شهادت در جامعه است.

طالع‏زاری افزود: سرکشی از خانواده شهدا به نوعی اعلام بیعت با راه و روش و سیره شهداست و همه ما بر خود فرض و تکلیف می‌دانیم تا با خانواده شهدا دیدار و از آنها تفقد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در تهاجم فرهنگی امروز دشمن می‌خواهد فرهنگ ایثار و شهادت را از میان بردارد، بیان کرد: باید همه تلاش کنیم تا این فرهنگ غنی به عنوان محافظ ملت از گزند حوادث روز به روز پررنگ‌تر شود و خانواده شهدا که سرخط این راه هستند، در جامعه حضور و بروز داشته باشند و نسل‌های جوان ما از آنها بهره ببرند.

در این دیدار، اسدالله اسدیان، پدر بزرگوار شهید در سخنانی با ابراز ناراحتی از وضع فرهنگی جامعه گفت: وضعیت بدحجابی طوری است که ما سعی می‌کنیم از خانه بیرون نرویم؛ مگر ضرورت ایجاد کند و باید مسئولان فکری به حال این قضیه کنند.

وی افزود: شهدا رفتند تا فرهنگ اسلام در جامعه ساری و جاری و قوانین الهی اجرا شود و مسئولان به وظیفه خود قاطعانه عمل کنند؛ اما متأسفانه مسئولان در اقتصاد غرق شده‌اند و با فرهنگ کاری ندارند.

همچنین مادر شهید احمد اسدیان در سخنانی اظهار کرد: وقتی سر مزار شهدا می‌روم و این همه قبر و این همه جوان می‌بینم، به خود می‌گویم در راه چه هدفی شهید شدند؛ فرزند من که یکی از دانش‌آموزان ممتاز مدرسه بود، اگر امروز حضور داشت، حتماً به مدارج عالی می‌رسید.

وی افزود: امروز باید دانست که این جوانان آیا به شهادت رسیدند تا در جامعه افراد و بعضی از مسئولان هر کاری دلشان می‌خواهد، انجام دهند.

مادر شهید اسدیان با بیان رؤیایی از فرزند خود گفت: در عالم رؤیا دیدم که فرزند شهیدم همچون کودکی در آغوش من است و مردم بسیار جمع شده‌اند و صدا می‌زنند کنار بروید؛ امام خمینی(ره) آمدند، امام که تشریف آورند، بدون محافظ به من اشاره کرد و فرمود ما هر چه داریم، از همین خانواده شهدا داریم.

ابزار هدایت به بالای صفحه