شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[21 / 4 / 1399] بی‌قراری‌های شهید احمدرضا احدی از روزهای سخت جنگ؛
[21 / 4 / 1399] تنها تکلیف مومنین از دید شهید «مهدی امینی»؛
[21 / 4 / 1399] سردار زهدی از رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی در منط ...
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «لبخند من انتقام است»؛
[23 / 4 / 1399] تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور؛
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «حاج قاسم خلبان»؛
[23 / 4 / 1399] به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان د ...
[23 / 4 / 1399] راز سنگ‌نوشته مزار شهید نیلچیان چیست؟

 

کدخبر: 10075
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1393 _16:22:25
شهرستان سرخس ۱۳۶ شهید، ۴۰۰ جانباز و ۲۸ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس گفت: شهرستان سرخس در طول 8 سال دفاع مقدس 136 شهید، 400 جانباز و 28 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

تا شهدا - محمد رضا سهامی با گرامیداشت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: تجلیل از شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم خانواده های معظم شاهد و ایثارگر به عنوان رسالت و ماموریت اصلی و محوری بنیاد شهید مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و امروز به گفته امام راحل (ره) خانواده شهدا و شهیدان چشم و چراغ این ملت هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بیش از ۲۳۰ هزار شهید، ۵۰۵ جانباز و ۴۲ هزار آزاده تقدیم شده که سهم استان خراسان رضوی ۱۷ هزار شهید والامقام و سهم شهرستان سرخس ۱۳۶ شهید، ۴۰۰ جانباز و ۲۸ آزاده سرافراز بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس تصریح کرد: شهیدان بزرگ مردانی بودند که کلام وحی را عینیت بخشیدند و از جان و مال خود گذشتند و به همین دلیل است که برای حفظ انقلاب اسلامی باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده بماند.

سهامی یادآور شد: پیروزی ما از اول انقلاب تا به امروز مدیون همین فرهنگ ایثار است و اگر امروز آسوده هستیم به خاطر این است که آسودگی از ایثارگران سلب شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان سرخس در سال جاری رتبه اول استان را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بدست آورده است، اذعان کرد: برای ما تکلیف است که قدردان خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باشیم و به همین منظور مسئولان شهرستان به طور مرتب با خانواده های معزز شهدا دیدار می کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس بیان کرد: شهرستان سرخس با برگزاری یادواره ها و یادبودها از طریق تبلیغات شهری و نصب المان و تصاویر شهدا اقدمات خوبی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان و کشور انجام داده است.

سهامی به جایگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در استان اشاره کرد و افزود: در مورد ساماندهی گلزار شهدا حرف اول را برای گفتن در استان خراسان رضوی داریم به طوری که کار ساماندهی گلزار شهدا در ۲ شهر و ۲۷ روستای شهرستان به پایان رسیده است.

سهامی در پایان به ساخت المان شهدای گمنام شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال آینده با توجه به بودجه ای که از ماده ۱۸۰ به شهدای گمنام اختصاص یافته، کار ساخت المان شهدای گمنام شهرستان با مشارکت شهرداری و ستاد اجرایی احداث المان شهدای گمنام سرخس آغاز می شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه